Anıl Şallıel, Sevda Alekperzadeh “Excited” Video: Anıl Şallıel, Sevda Alekperzadeh “Excited”

Saksafon sanatçısı Anıl Şallıel’e, Sevda Alekperzadeh’in de eşlik ettiği ikinci albümü “Excited” Sony Müzik Türkiye etiketi ile dijital platformlarda yayınlandı.

Anıl Şallıel’in ilk albümü 166 Days’in devamı niteliğinde ki "Excited”, Türk müziği ve Caz müziğinin harmanlanmış halini dinleyicilerin beğenisine sunuyor.

Uluslararası Dünya Caz Günü’ne özel hazırlanan 11 şarkılık albümde sanatçıya dünyaca ünlü Azerbaycanlı sanatçı Sevda Alekperzadeh 8 şarkıda eşlik ediyor.

Albümünün çalışması ve besteleri kendisine ait olan eserleri Anıl Şallıel sosyal medya hesabında “Bu dönemi en güzel ağıtlardan biri oldu diyebilirim.” olarak tanımladı.

BİZİM HAYATIMIZ FÜZYON…

dergy,’e konuşan Şallıel, “Bizim hayatımız füzyon baktığında. Mesela herhangi bir radyoyu açıyorsun; House müzik çalıyor, kanal değiştiriyorsun birden pop müzik çıkıyor. Benim hayatımda da müziğe başladığımdan beri olan bir olgu. En büyük füzyon bence kendi hayatında yaşadıklarının melodilere yansımasıdır.” dedi.

Yaptığı türü "Türk Caz Müziği, Türk Caz Musukisi" olarak tanımlayan Şallıel yeni albümde dinleyicilerine Uzun hava’dan Rap’e , Rap’ten Hicaz soloya , Adana Çiftetellisi’nden , Be Bop’a yol alan ve doğru şekilde armonize edilmiş bir müzik ziyafetine davet ediyor.

Albümde ayrıca Deniz Taşar, Mustafa İpekçioğlu, Cafer Nazlıbaş, Furkan Bilgi, Batu Şallıel, Tolga Erzurumlu, Cahit Kutrafalı, Enver Muhamedi, Robert Mehmet İkiz, Ekin Cengizkan, Halil İbrahim Işık, Ozan Musluoğlu, Cengiz Tural, Onur Nar, İstanbul Strings gibi müzisyenler yer alıyor.

Editör: Feridun Özbek