Ses eğitimi, Kullanma ve Şarkı Söyleme Sanatının inceliklerini anlattığı kitabının Doruk Yayınları etiketiyle okuyucularla buluştu.

Kitabın tanıtım bülteninde bir kesit…

Sesimiz kimliğimizi oluşturmakta hem iş hem sosyal hem de psikolojik hayatımızı birinci dereceden etkilemektedir. Özellikle sesini kullanarak para kazanan, yaşamını idame ettiren herkesin mesleğine (enstrümanına/sesine) özenli davranması gerekmektedir.

Dünyanın en büyüleyici ve en kusursuz enstrümanı olan insan sesi ve onu doğru kullanma tekniklerini anlatan bu kitap yediden yetmiş yediye kadın – erkek, genç- yaşlı, doğuda- batıda her eğitim kademesinde herkesin kolaylıkla anlayabileceği bir dilde hazırlanmış olup, yine bulunduğu ortamda, kendi evinde, elindeki imkânlarla uygulamaya geçebilecekleri bilgiler içermektedir.

Kişisel tecrübelerin yanı sıra alanında uzman doktor ve eğitmenlerin bilgilerinden oluşmaktadır. Hedef kitlesi halktır, anlaşılır olmasına özen gösterilerek halk dili ile yazılmıştır ve kendini geliştirmeye açık herkes için hazırlanmıştır. Uygulamalar ve egzersizler, ilgili kasları hayatında hiç çalıştırmamış ve bu konular hakkında fikri olmayan insanların anlayabileceği seviyede olup, soyut tanımlar, estetikten uzak abartı tasvirler ve büyük mimikler içermektedir.

Bu abartı uygulamaların kısa bir süre, öğrenmenin başlangıç aşamalarında kullanılacağı, ardından istenilen doğal pozisyonlarda eğitime devam edileceği her seferinde vurgulanmıştır.

Editör: Feridun Özbek