Eyüpsultan’da nadide kitaplar ve objeler meraklılarıyla buluştu. Eyüpsultan’da nadide kitaplar ve objeler meraklılarıyla buluştu.

Eyüpsultan Belediyesi tarafından düzenlenen 9. Miras Sergisi açılışında konuşan Belediye Başkanı Dr. Mithat Bülent Özmen Eyüpsultan’a Şehir Tiyatroları kazandırılacağı müjdesini verdi.

Eyüpsultan Belediye Başkanı Dr. Mithat Bülent Özmen, “Sanatı ve kültürü Eyüpsultan’da daha çok yaşanır, daha çok görünür hale getireceğiz” dedi.

Eyüpsultan Belediyesi Başkanlık Binası fuaye alanında düzenlenen 8 branşta 121 eserin yer aldığı serginin açılışında konuşan Başkan Dr. Mithat Bülent Özmen, şunları söyledi:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Ekrem İmamoğlu’nun Eyüpsultan ziyareti sırasında kendisinden Eyüpsultan’a Şehir Tiyatroları için ricada bulunduğunu dile getiren Başkan Özmen, “Değerlendiriyorlar, inşallah Şehir Tiyatroları’nı da Eyüpsultan’a kazandıracağız. Burada bugün sizlerin ortaya koyduğu eserleri keyifle, zevkle gezeceğiz. Sanatı ve kültürü Eyüpsultan’da daha çok yaşanır, daha çok görünür hale getireceğiz” diye konuştu.

Sergi, 8 Temmuz 2024 tarihine kadar sanatseverler tarafından ziyaret edilebilecek.

Kaynak: WOLA