Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, düzenlediği panayırla coşkuyu Seyitgazi’de yaşattı. İlki Çifteler’de gerçekleşen panayırda Eskişehirliler eğlence ile buluştu. Eskişehir’in sevilen sanatçısı Salim Özkara konserinin de yer aldığı panayırda vatandaşlar keyifli anlar yaşadı.

Yediden yetmişe herkesin eğlenebileceği çeşitli etkinlikler Seyigazili esnaf ve üreticilerin stantlarla panayıra katılmasıyla birlikte renkli görüntüler oluşturdu.

Çocuklar ve yetişkinler için geleneksel sokak oyunları, kukla tiyatrosu, Oralet’in dünyası, bilim gösterisi, zumba, sekolinin ve Salim Özkara konserinin yer aldığı panayırın bir sonraki durağı 26 Ağustos Cumartesi günü Sarıcakaya olacak. Daha sonra ise program, 27 Ağustos Pazar günü Mihalıççık ilçesi ile tamamlanacak.

Ayrıca Eskişehir Büyük Büyükşehir Belediyesi kent merkezinde yaşayan ve ilçelerdeki panayırlara katılmak isteyen vatandaşlar için de ücretsiz otobüs hizmeti sağlıyor.

Otobüsler, saat 17.00, 18.00 ve 19.00 da Odunpazarı Modern Müze karşısından ilçelere hareket ediyor, panayır alanından ise 22.00, 22.30 ve 23.00 saatlerinde Eskişehir’e dönüş için yola çıkıyor.

Kaynak: igf