Ensonhaber Youtube kanalında İlker Koç ve Sevda Türküsev’in yayınına katılan Sinan Akçıl, “misyonumu tamamladıktan sonra siyasete atılmayı düşünüyorum. Çünkü bence Türk gençliğinin temsil edilebilecek bazı isimlere ihtiyacı olabilir.” dedi.

AŞIRI TEŞHİRCİLİĞİN NORMALLEŞTİRİLMESİNE KARŞIYIM.

Akçıl, “Örf ve adetler üzerine kurulmuş bir toplumuz. Aşırı teşhirciliğin normalleştirilmesine karşıyım. Günlük hayatta da bırak ne olursa olsun ama bunun ahlak dediğimiz yazılmamış kuralları vardır. Toplumsal olarak buna uygun yaşanılması gerektiğini düşünüyorum. Biraz daha ileri görüşlülüğü bildirmek bağnazlığa girer ama biz Atatürk’ün kurduğu laik bir cumhuriyette yaşıyorsak bu ülkede Atatürk’ü seven ama dinine çok bağlı milyonlarca insan var. Biz bu insanların hayat tarzını sorgulayamayız.

Benim dedem de hafızmış ama cumhuriyet hafızıyım diyen bir hafızmış. Yani inancıyla cumhuriyete bağlılığı bir arada yaşayan insanmış. Teşhircilik çok tehlikeli bir durum. Normalleştirmek, sahneden bazen benimde baktığım zaman bu ne ya artık dediğim çok oluyor. Ama karışmıyorum. Bu nasıl özgürlük alanına giriyorsa diğer konu yüzde doksan dokuzu Müslüman bir ülkede kesinlikle özgür alanın dibidir. Ve buna dil uzatan herkes benim gerçekten düşmanımdır en azından fikirsel düşmanımdır. ” ifadelerini kullandı.

CUMHURBAŞKANI İLE YAKIN OLDUM GERÇEĞİ DOĞRUDUR.

Sinan Akçıl, “Beni CHP’lisi de AK Parti’lisi de İYİ Parti’lisi de dinliyor. Bugüne kadar hiç küfür edip durmadım. Bazen hükümete yanlıyormuşum gibi konuşuyorlar. Ben şöyle söyleyeyim. 13 Mayıs günü de aynı tweeti attım. 29 Mayıs günü de aynı tweeti attım. Benim için farkeden bir şey yok. Cumhurbaşkanı ile yakın oldum gerçeği doğrudur. Çünkü bir kayıbım olduğunda özellikle anneannemin kaybında özel ilgisi, insani olarak babacan tavrı beni o kişiye karşı iyi hissettiriyor. Ve kendimi şahsi olarak söylemiyorum ama güvende hissettiriyor. Ülke adında ne kadar savunmacı bir insan olduğunu biliyorum. Cumhurbaşkanımızın yanında ki alışık olduğumuz sanatçı profili aynıdır genelde ben onların yanında insanlara değişik geliyorum. Benim derdim insanlarımızın geleceği güzel olsun. Klişe laflar etmek istemiyorum gerçekten çocukluğumdan beri çok entelektüel bir aileden geliyorum. Onların görüşlerinde de bazen görüşlerimiz çarpışıyor. Ama saygı çerçevesinde yaşıyoruz.” dedi.

SİYASETLE İLGİLİ HAYALİM VAR

Akçıl, “Küçüklükten beri siyasetle ilgili hayalim var ama şuan bu şekilde daha yararlı olduğumu düşünüyorum. Çünkü dışarıda bu kadar nabzı tutabilmek, bütün ülkeyi gezip konserler yapabilmek, 520 tane şarkım var bunların bir çoğu hit olmuş şarkılar. Bu misyonu tamamladıktan sonra siyasete atılmayı düşünüyorum. Çünkü bence Türk gençliğini temsil edebilecek bazı isimlere ihtiyacı olabilir. Naçizane zamanı geldiğinde böyle bir şey olursa tabii ki düşünürüz. Ama şuan sanat sahasında daha yararlıyım.

Biz birlikte 85 Milyon Türkiye’yiz… Türki cumhuriyetlerde ki etkilerimizle beraber 200-300 milyonluk bir nüfusa hakimiz diyebiliriz. Lütfen kırmızı beyazı nasıl yükseleceğini düşünelim. Kendi insanlarımızı aşağıya çekmeye çalışmayalım. Birlikte doğru şekilde doğru ölçüde yaşamaya gayret edelim. Mükemmel bir ülkeye sahibiz. Allah bize böyle bir coğrafya bahşetmiş. Biz bunu mahvetmeye çalışmayalım.” dedi.

Editör: Feridun Özbek