Habertürk TV’de Fatih Altaylı’nın sorularını cevaplayan ATA İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Sinan Oğan, “biz çağdaş Türk milliyetçilik anlayışına uygun olarak çevreci bir Türk milliyetçisi olacağız.” dedi.

Sinan Oğan, bizim diğerlerinden şöyle bir farkımız olacak. Türk milliyetçileri sahaya indikleri zaman hep şöyle bir algı var. Milliyetçilerin çevre politikası olmaz. Milliyetçilerin insan hakları, demokrasi derdi olmaz. Türkiye’de sanki yeşiller sahip çıkacak, sanki demokrasi, insan hakları deyince sol, sosyalist partiler olacak. Öyle bir demokratik, çevreci programlar açıklayacağız ki.

TÜRKİYEM TÜRKÜSÜNÜ ÇOK SEVERİM AMA...

Irmağının akışına ölürüm Türkiyem türküsü var. Ben de çok severim. Dinlediğim zaman tüylerim diken diken olur. Ama o hidroelektrik santralleri yapılırken, ırmaklarımız talan edilirken, dere yataklarına ev yapılırken kimsenin sesi çıkmıyor. O yüzden biz çağdaş Türk milliyetçilik anlayışına uygun olarak çevreci bir Türk milliyetçisi olacağız.

Bu ülkenin dağının, taşını, yeşilini seven, hayvan haklarına saygı duyan ben mesela hayvanları severim birçok evcil hayvanımda var. Elimden geldiği kadar da sokak hayvanlarına destek oluyorum.

Editör: Feridun Özbek