ATA ittifakı Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sinan Oğan, Muharrem İnce’nin Elon Musk’tan “tüm aday hesaplarından bot hesaplarını silebilir misiniz?” talebini desteklediğini açıkladı.

Geçtiğimiz günlerde Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Elon Musk’a bir tweet atarak kendisini destekleyen Twitter hesaplarının ‘bot hesap’ olduğuna yönelik iddialara sert tepki göstererek "Sevgili Elon, rakiplerim Twitter'da beni takip eden ve destekleyen gençleri "bot" hesap olarak suçluyor. Gerçeğin ne olduğunu açıklayabilir misin? Varsa tüm aday hesaplarından bot hesaplarını silebilir misiniz? Teşekkürler" diyerek platform sahibinden talepte bulundu.  

Turkish News Portal YouTube kanalında gazeteci Esra Öztürk’ün Muharrem İnce’nin bu çıkışını destekliyor musunuz? sorusunu cevaplayan ATA ittifakı Cumhurbaşkanı adayı Dr. Sinan Oğan, “Destekleriz. Bizim çünkü ne trollerimiz ne de botlarımız var. Bizim takipçilerimizin arasına girip herkes bakabilir. Dolayısıyla ne büyük kaynaklar harcıyoruz sosyal medyaya tamamen gönüllülük esasıyla gidiyoruz. Buyursunlar ne kadar botu varsa kapatsınlar.” dedi.

Editör: Feridun Özbek