İranlı sanatçı Ahmedi Shoeib eğitmenliğindeki 46 sanatçının SMA hastası çocuklar için hazırladığı resimlerden oluşan dayanışma sergisi Küçükçekmece Cennet Kültür ve Sanat Merkezinde.

“Bir Hayat da Sen Ver” başlıklı, 110 adet eserin yer aldığı sergiden elde edilen gelir, SMA hastası çocukların tedavisi için bağışlanacak.

AHMEDİ SHOEİB: ALINAN HER ESER SMA’LI ÇOCUKLARIMIZA ŞİFA OLACAK

SMA hastalığına dikkat çekmek için hazırlanan serginin açılışında konuşan İranlı Sanatçı Ahmedi Shoeib, “Bu sergimizle SMA’lı çocuklarımıza destek olmayı hedefliyoruz.  SMA ilaçlarına ulaşmak oldukça zor maddi ve manevi anlamda aileleri zorlamaktadır. Bu nedenle sanatçılarımız onların yarasına bir nebzede olsa merhem olmak için burdalar. Alınan her eser SMA hastası çocuklarımıza şifa olacaktır ” dedi.

ANNELERİN ÇIĞLIKLARINA KAYITSIZ KALMADIK

Sergide eserleri bulunan proje sahiplerinden Yurdanur Gözcü ise “SMA genetik bir kas hastalığı ve bu hastalığın büyük maliyetleri var. Çocuklar dünyanın en masum, saf ve temiz varlıkları. Metrobüs duraklarında, meydanlarda her gün duyduğumuz annelerin çığlıklarına kayıtsız kalamayız. Bu sergiye şaheserleri ile katkı sağlayan tüm sanatçı dostlarımıza teşekkür ediyorum.  Sergimizin gelirinin yüzde 30’unu SMA hastası çocuklar için bağışlayacağız. Tüm sanatseverleri sergimize davet ediyorum.

Sergi, 15 Mayıs’a dek Küçükçekmece Cennet Kültür ve Sanat Merkezi’nde ziyaret edilebilir.

Editör: Feridun Özbek