Genç müzisyenlere sahne deneyimi sunmak ve kariyerlerinin başında destek olmak amacıyla İş Sanat tarafından düzenlenen Parlayan Yıldızlar’ın bu sene ki kazananlarının ödülleri Türkiye İş Bankası Müzesi’nde düzenlenen törenle sahiplerine takdim edildi.

Parlayan Yıldızlar projesinin kurucusu ve 2012 yılında vefat eden İş Sanat Sanat Yönetmeni Meriç Soylu adına ailesi tarafından verilen ödüllerde birincilik birincilik Sofiko Tchumburidze’nin (keman) oldu.

İkincilik ödülünün sahibi Özberk Miraç Sarıgül (gitar) olurken,  Efe Yaşar (perküsyon) üçüncülük ödülüne layık görüldü. Mansiyon ödülleri ise Alaz İkiz (piyano) ve Nergis Boran’a (şan) verildi.

Sofiko Tchumburidze Almanya’daki eğitimi nedeniyle katılamadığı törenle alakalı sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bugünlerde İş Sanat’ın 23. sezon Parlayan Yıldızlar konserleri serisinde, Meriç Soylu birincilik ödülüne layık görüldüğümü öğrendim ve çok büyük bir mutluluk duydum. İş Sanat Organizasyonunu düzenleyen ve emeği geçen bütün ekibe, Sayın Meriç Soylu ailesine, Sayın Serdar Yalçın’a, piyanistim Özgür Deniz Akalın’a ve beni dinlemeye ve desteklemeye gelen bütün değerli dinleyicilere sonsuz teşekkürlerimi iletmek istiyorum. Ayrıca ödülü benim yerime alan aile dostumuz Müge Sungur Enön’e de çok teşekkür ederim.” dedi.

Editör: Feridun Özbek