Elektronik altyapılarını R&B ve arabesk tınılarını harmanladıkları son albümleri “Karanlık Pop”u geçtiğimiz ay dinleyicileriyle buluşturan Sufle Türkiye’de bir ilki gerçekleştirdi.

Müzik ve teknolojiyi heyecan verici bir şekilde birleştiren Sufle, sanatçı Ru! (Ebru Ceylan) ve NFT sanatçısı Unrealistic (Ümit Ceylan) ile iş birliği yaparak albümdeki her parçaya eşlik edecek benzersiz NFT (Değiştirilemez Token) içeriklerinin bir serisini oluşturdu.

Bu eşsiz ve sınırlı sayıda dijital eserler, özel bir NFT platformu aracılığıyla lansman gecesi satışa sunuldu ve hayranlara Sufle'nin sanatsal evreninin bir parçasını sahiplenme imkanı verildi

TÜRKİYE'DE İLK KEZ BİR ALBÜM METAVERSE DÜNYASIYLA BİRLEŞTİ

Sufle Müzik Grubu'nun gitaristi Mustafa Kemal Atik “NFT deneyimiyle albümümüzü sunmak gerçekten çok heyecan verici bir adım. Bu, müziğimizin dijital dünyada yeni bir boyut kazanmasını ve dinleyicilerimize farklı bir deneyim sunmayı hedefliyoruz.

NFT'lerin sağladığı benzersizlik ve sahiplik hakları, müzikseverlerimiz için gerçekten özel bir deneyim oluşturacak.” dedi. Grubun vokalisti Göksu Taşçeviren ise: “Müziğin ve görsel sanatın NFT'ler aracılığıyla birleşmesinin, sanatsal vizyonumuz için tamamen yeni bir boyut eklediğine inanıyoruz" dedi.

SUFLE, "KARANLIK POP" ALBÜM LANSMANIYLA YENİLİKÇİ BİR DENEYİM SUNDU

Sufle, heyecanla beklenen "Karanlık Pop" albümü lansmanını geçtiğimiz akşam gerçekleştirdi. Göksu Taşçeviren'in söz ve müziğiyle hayat bulan bu etkileyici albüm, geçtiğimiz günlerde dinleyiciyle buluştu. Lansman etkinliği Babylon'da gerçekleştirildi ve müzikseverlere unutulmaz bir deneyim yaşattı.

Ayrıca ekip Sufle’nin hayranlarına bir jest de hazırladı. Albüm hikayesinden oluşan tarot kartları lansman gecesi izleyicilere hediye edilirken NFT dünyasından da yakın zamanda satışa çıkacak. Duygu dolu melodileri ve büyüleyici görselleriyle birleşen bu öncü çalışma, dijital çağda sanatsal ifade sınırlarını zorlamayı hedefliyor.

MÜZİK ENDÜSTRİSİNE YENİ GELİR KAYNAKLARI VE PAZARLAMA FIRSATLARI DOĞACAK

"Karanlık Pop" albümü, Sufle'nin karakteristik tarzını korurken, derinlikli ve etkileyici bir atmosferle dinleyicileri büyülüyor. Albümdeki şarkılar, Göksu Taşçeviren'in duygusal ve derin sözleriyle bütünleşiyor, dinleyicilere benzersiz bir müzik deneyimi sunuyor. Albümün düzenlemeleri Mustafa Kemal Atik tarafından gerçekleştirildi.

Atik'in müzikal vizyonu ve deneyimi, "Karanlık Pop"un derinlikli ve etkileyici ses dünyasını ortaya çıkarmada önemli bir rol oynadı. Ayrıca, mix ve mastering sürecinde Uğur Yelkenci’yle albüm, zengin ve etkileyici bir ses kalitesine kavuştu.

Bu özel projeyi grubun menajeri Burçin Turna yürüttü ve “Müzikle metaverse dünyasını birleştirerek sanatçılarımın ve müzikseverlerin sanal dünyalarda benzersiz ve katkı sağlayan deneyimler yaşamasını hedefliyorum. Bu sayede müzik endüstrisi, yeni gelir kaynakları ve pazarlama fırsatları keşfederek daha geniş bir izleyici kitlesine ulaşabilir ve müzik deneyimini dönüştürebilir.” dedi.

Editör: Feridun Özbek