Sanatçı Şükriye Tutkun sevilen eseri “Gücüm Yetene Kadar”ın sözlerini değiştirerek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a uyarladı.

Şükriye Tutkun’un sözlerini Ali Osman Erbaşı ile beraber yazdığı “Birlikte Türkiye’yiz - En Son Nefese Kadar” eserin AK Parti’nin İstanbul Mitinginde yayınlamamasına sitem etti. Sanatçı AK Parti ve Tanıtmadan sorumlu genel başkan yardımcısı Hamza Dağ’ı sosyal medya üzerinden etiketledi.

ALACAĞINIZ OLSUN

Sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımda Şükriye Tutkun, “Çok isterdim İstanbul mitinginde 2 milyon kişinin hep bir ağızdan “BİR VATAN BİR BAYRAK BİR DEVLET BİR YÜREK BİRLİKTE SEFERDEYİZ EN SON NEFESE KADAR” diye haykırmasını. Ne diyeyim. DUYANLARA DA DUYMAYANLARA DA SELAM OLSUN, ŞARKIMIZI ÇALMADINIZ YA ALACAĞINIZ OLSUN. 😊 @Akparti” ifadelerini kullandı.

Bir başka paylaşımında da sanatçı, “Bari bir mitingde çalın bu ne duymazlık. Daha ne yapalım sesimizi duyurmak için 😊 @Akparti @hamzayerlikaya @avhamzadag” dedi.

REİS SEÇİM ŞARKISI OLMASINI İSTEMİŞTİ AMA OLMADI

Sosyal medya üzerinden önceki paylaşımlarında Şükriye Tutkun, “Şarkımız, ülkesine sevdalı, çıkarlarını kendi çıkarlarının üzerinde tutmayı ilke edinmiş tüm yurtseverler için, birliğimiz beraberliğimiz için yazılmıştı. Reis seçim şarkısı olmasını istemişti ama olmadı. O zaman demek ki, artık bu şarkı hepimizin, bütün yurtseverlerin şarkısı.” dedi.

Editör: Feridun Özbek