İstanbul’da verdiği her konseriyle şehir efsanesine dönüşen Tamino, şimdi de üç büyük şehirde en sevilen şarkılarını hep bir ağızdan söylemek üzere büyük Türkiye Turnesi’ne hazırlanıyor.

Müziği İstanbul’da çok sevilen ve bu sevgiyi karşılıksız bırakmayan Tamino, şimdi üç büyük şehirde sevgiyi büyütmek, “Habibi” ve “Indigo Night” gibi sevilen parçalarını hep bir ağızdan söylemek için, büyük turnesiyle Türkiye’ye geliyor.

Sahnedeki dev varlığıyla seyircileri büyüleyen Tamino, 13 Eylül Çarşamba Ankara, ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisi Çim Amfi’de, 14 Eylül Perşembe İzmir Arena’da, 17 Eylül Pazar İstanbul, Parkorman’da hayranlarıyla buluşacak.

ZAMANSIZLIĞA ADAY ŞARKILARIYLA TAMİNO

Yaşının ötesinde bir bilgelik taşıyan “Indigo Night”, “Habibi” gibi şarkılarıyla dinleyenleriyle sıkı bir bağ kurmayı başaran Tamino’nun 23 Eylül’de piyasaya sürdüğü ikinci albümü Sahar’ın yankıları büyüyerek devam ediyor. Mısır’ın en ünlü şarkıcılarından ve film yıldızlarından Muharrem Fouad’ın torunu olan Tamino, yine sınır tanımadığı ve zamansızlığa aday bu albümde kendi aile tarihçesi ile Ortadoğu ve Avrupa’nın folk ve rock müzik gelenekleri arasında seyahat ediyor.

İlk albümü Amir’in uluslararası başarısını izleyen Sahar, Tamino’nun Antwerp’teki dairesinde doğdu. Gitar ve piyano çalmakta zaten usta olan sanatçının Suriyeli bir mültecinin eğitmenliğinde çalmaya başladığı ut, yazdığı yeni şarkılara ve yakaladığı melankolik evrene damgasını vurdu. Radiohead’in basçısı Colin Greenwood, prodüktör ve ses mühendisi PJ Maertens ve davulcu Ruben Vanhoutte de albüme katkı sundu.

Tamino, uzun zamandır evi olarak gördüğü Antwerp’teki 8.000 kapasiteli Lotto Arena’daki konseri dahil olmak üzere, İstanbul’un da duraklarından biri olduğu Avrupa turnesinde kapalı gişe çaldı.

BİLETLER, passo.com.tr, Passo mobil uygulaması, Passo perakende satış noktaları ve İKSV ana gişede (Pazar hariç her gün 10.00-13.00 ve 14.00-18.00 arası) satışta.

Editör: Feridun Özbek