Salon İKSV’nin en sevilen konuklarından, indie ve alternatif rock’ın dünyaca ünlü ismi Tamino N Kolay katkılarıyla 13, 14 ve 17 Eylül tarihlerinde Türkiye’nin üç büyük şehri Ankara, İzmir ve İstanbul’da sahne almaya hazırlanıyor.

Türler arası geçişleri ve eşsiz sesiyle İstanbul seyircisini büyüleyen Tamino’nun ilk Türkiye turnesinin Ankara konseri biletleri tükendi. İzmir ve İstanbul biletleri de tükenmek üzere.

“Indigo Night” ve “Habibi” gibi melankolik indie rock şarkılarıyla ve ustaca kullandığı benzersiz sesiyle dünyayı kasıp kavuran; daha önce de Salon İKSV’nin ve Gezgin Salon’un konuğu olan Tamino, bu kez de N Kolay’ın katkılarıyla ilk Türkiye Turnesi’ne hazırlanıyor.

Yıldız isim, 13 Eylül Çarşamba Ankara ODTÜ Mezunları Derneği Vişnelik Tesisi Çim Amfi’de;

14 Eylül Perşembe İzmir Arena’da,

17 Eylül Pazar ise İstanbul Parkorman’da sevenleriyle buluşacak.

Büyük ilgiyle karşılanan turnenin İzmir ve İstanbul biletleri Passo ve İKSV satış noktalarında.

SINIR TANIMAYAN BİR SES TAMİNO

Mısır’ın en ünlü şarkıcılarından ve film yıldızlarından Muharrem Fouad’ın torunu olan Tamino, 23 Eylül’de piyasaya sürdüğü ikinci albümü Sahar’da kendi aile tarihçesi ile Ortadoğu ve Avrupa’nın folk ve rock müzik gelenekleri arasında seyahat ediyor.

İlk albümü Amir’in uluslararası başarısını izleyen Sahar, Tamino’nun Antwerp’teki dairesinde doğdu. Gitar ve piyano çalmakta zaten usta olan sanatçının Suriyeli bir mültecinin eğitmenliğinde çalmaya başladığı ut, yazdığı yeni şarkılara ve yakaladığı melankolik evrene damgasını vurdu. Radiohead’in basçısı Colin Greenwood, prodüktör ve ses mühendisi PJ Maertens ve davulcu Ruben Vanhoutte de albüme katkı sundu.

Tamino, uzun zamandır evi olarak gördüğü Antwerp’teki 8.000 kapasiteli Lotto Arena’daki konseri dahil olmak üzere, İstanbul’un da duraklarından biri olduğu Avrupa turnesinde kapalı gişe çaldı.

Editör: Feridun Özbek