30. İstanbul Caz Festivali kapsamında dünyaca ünlü indie rock grubu The Lumineers, yeşilin cazla buluştuğu Parkorman’da ilk kez Türkiye’deki hayranlarıyla buluştu.

Colorado, Denver’ın ufacık müzik kulüplerinde başladıkları serüvenle 10 yıl gibi kısa bir sürede modern folk türünün en büyük grupları arasına giren The Lumineers, “Ho Hey” ile 2012’de yaptıkları başarılı çıkışın ardından Bruce Springsteen, Tom Waits, Bob Dylan ve Tom Petty gibi efsanelerden aldıkları ilhamla dünya çapında başarı kazandılar.

Gülen yüzlerin ardındaki melankolik hikâyeleri anlatan, müzik kliplerini birer film senaryosu gibi işledikleri “Stubborn Love”, “Ophelia”, “Angela” ve “Cleopatra” gibi incelikli ve dokunaklı şarkılarıyla ciddi bir hayran kitlesine ulaşan The Lumineers, 30. İstanbul Caz Festivali kapsamında ilk kez Türkiye’deki hayranlarıyla buluştu.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından, Go Ons ve Single Circle’ın katkılarıyla gerçekleştirilen konserde The Lumineers’tan önce Türkçe indie rock’un mizah ustaları Adamlar sahneye çıktı.

Editör: Feridun Özbek