TRT'nin uzun süredir üzerinde çalıştığı uluslararası dijital platformu "Tabii"nin ismi ve logosu tanıtıldı.

“Bizi Birleştiren Hikayeler” mottosuyla yayına başlayacak TRT’nin uluslararası dijital platformu ilk aşamada Türkçe, İngilizce, İspanyolca, Urduca ve Arapça dillerindeki içeriklerden oluşacak.

30 yeni yapım ve 184 bölüm ile açılış aşamasında en zengin orijinal içeriğe sahip platform unvanını taşıyacak.

Orijinal içeriklerle meraklıların karşısına çıkmaya hazırlanan dijital platformda aksiyondan komediye, tarihi dramadan animasyona kadar birçok içerik izleyiciyle buluşacak. TRT'nin sevilen yapımlarının da yer alacağı platform ülkemizde 7 Mayıs'ta izleyiciyle buluşacak.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Bizi birleştiren hikayeleri, 5 farklı dilde ve 25 ülkede anlatacak olan yeni dijital platformumuz #tabii’nin yolu açık, izleyicisi bol olsun. #tabii Türkiye’de başlangıçta ücretsiz olarak milletimizle buluşacak. Hayırlı olsun.” dedi.

Modern Doğu Masalları, Dayton, Koyu Beyaz, Şebeke, Tozkoparan İskender Gölge, Kızıl Elma Bir Fetih Öyküsü, Şanzelize Düğün Salonu, Üniversdeli, Yangın Günleri, Kapı, Aşkımız Yeter, Mahsusa Trablusgarb, Eyvah Ramazan Bey, Küçük Dahi İbni Sina, Bozkır Arslanı Celaleddin, Yardımcı Oyuncu, 1973 Biltmore Oteli Cinayeti, Hay Sultan gibi orijinal yapımların yer aldığı TRT'nin uluslararası dijital platformu "Tabii"ye 7 Mayıs’tan itibaren "www.tabii.com" adresinden ulaşılabilecek.

Editör: Feridun Özbek