Ünlü top model Tülin Şahin, 4 yıldır jüri üyeliğini yapmakta olduğu Miss Turkey Güzellik Yarışması'na katılıp derece alan isimleri hedefine alan açıklamalarda bulundu.

Tülin Şahin, yarışmaya katılan isimlerin mankenlik veya modellik yapmak için değil sırf oyuncu olmak için katıldıklarını ve derece alan isimlerin de bunu yaptıklarını söyledi. Sabah'ta yer alan habere göre; Tülin Şahin açıklamasının tamamında şu ifadeleri kullandı:

KONSERVATUVAR ÖĞRENCİLEİRNİN HAKLARINI YİYORLAR

"Son 4 senedir Miss Turkey'de jüri üyeliği yapıyorum. Her yıl 60 bin kız başvuru yapıyor ve onları eleyip 25 yarışmacıya düşürüyoruz. Sonra bir bakıyoruz derece alan isimlerin hiçbiri modellik yapmıyor. Burası oyunculuk yarışması değil ki. O zaman hem mankenlik yapmak isteyen kişilerin önüne geçiyorlar hem de konservatuvar öğrencilerinin hakkını yemiş oluyorlar."

SON 20 YILDA DERECE ALANLAR YA OYUNCU OLDU YA SUNUCU

Son 20 yıldır Miss Turkey'de derece alan isimler arasında; Şevval Şahin, Aslı Melisa Uzun, Hazal Subaşı, Berfu Yenenler, Amine Gülşe, Dilan Çiçek Deniz, Aybüke Pusat, Ezgi Avcı, Açelya Samyeli Danoğlu, Çağıl Özge Özkul, İlknur Melis Durası, Melisa Aslı Pamuk, Gizem Karaca, Serenay Sarıkaya, Dilay Korkmaz, Ebru Şam, Senem Kuyucuoğlu, Leyla Lydia Tuğutlu, Selen Soyder, Feyza Çipa, Merve Büyüksaraç, Asena Tuğal, Hande Subaşı, Birce Akalay gibi günümüzde oyunculuk ve sunuculuk yapan pek çok isim bulunuyor.

Editör: Feridun Özbek