Denizli Filarmoni Orkestrası performansıyla büyüledi. Denizli Filarmoni Orkestrası performansıyla büyüledi.

Tuluyhan Uğurlu, piyano ve NASA’nın uzay görüntüleri eşliğinde gerçekleşen resitalinde hem sanat hem de uzay hakkındaki bilgisini sanatseverlerle paylaştı.

Esenler Belediyesi, uzaya ilgisi öğrencilik yıllarında başlayan müzisyen Tuluyhan Uğurlu’yu “Müzikli Söyleşi” programında Esenlerlilerle buluşturdu. Dr. Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen programda Uğurlu, “Uzayın Derinliklerine Yolculuk” adlı eserini ilk kez müzikseverlerin ilgisine sundu.

“Göklerde Ortak Tarihimiz”, “ Astronomi Biliminin İlk Adımları”, “İnsan Kâinatı Sorguluyor: İnsanlı Uzay Uçuşları”, “Uzay Yolculuğunun 63 Yılından Geriye Kalanlar” ile “Türkiye Uzay Yolunda” bölümleriyle hem sanat hem de uzay hakkındaki bilgisini sanatseverlerle paylaştı. Piyano ve uzay görüntüleri eşliğinde gerçekleşen resitale gelen Esenlerli vatandaşlar, keyifli anlar yaşadı.

GÖRÜNTÜLERLE MÜZİK SANATSEVERLERİ CEZBEDİYOR

Programda konuşan müzisyen Tuluyhan Uğurlu, “Ben Esenler’e koşa koşa geliyorum. Burada sanatsal faaliyetlere, müziğe, şiire, hat sanatına, resme büyük ilgi olduğunu biliyorum. ’Uzayın Derinliklerine Yolculuklar’ aslında müzikte bir devrim çünkü görüntülerle müzik yapıyoruz. Sadece müzik değil, kâinatın derinliklerine gittikçe insanın yalnızlığını, ne kadar aciz olduğunu ama o acziyetten bütün kainatı ilimle, irfanla, pozitif ilimle, sanatla, kültürle, iman ve inançla nasıl kuşatabileceğini anlatan bir proje. Bu görüntülerle müzik, sanatseveri daha çok cezbediyor” dedi.

Kaynak: WOLA