Cumhuriyetin 100’üncü yılında Çukurova Belediyesi ile Adana Tabip Odası işbirliği ile yapımı tamamlanan merkezin ilk etapta açılan sergi salonu Turhan Selçuk'un Söz Çizgi’nin sergisiyle sanatseverlerle buluştu.

Adana Tabip Odası hizmet binası içerisinde oluşturulan kültür sanat merkezi sergi salonundaki sergiye karikatürist Turhan Selçuk’un kızı Aslı Selçuk da katıldı. Sergi 27 Ocak’a kadar açık kalacak.

100. Yıl Kültür ve Sanat Merkezi’nin Çukurova’da büyük bir eksikliği kapatacağını belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Adana Tabip Odası ile işbirliği içerisinde Adana’ya güzel bir kültür sanat merkezi kazandırıyor olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Adana Tabip Odası Başkanı Ahmet Suntur, “Bugün salonumuzu modern Türk karikatürünün öncüsü olan yolu Çukurova’dan geçen Turhan Selçuk’un “Söz Çizginin” sergisi ile açıyoruz. Bu sergi ile yıllar öncesinden bize bugünleri anlatan Turhan Selçuk’u saygı ile anıyorum. Yine bu serginin oluşumunda ve salonumuzda açılması için bize her türlü yardımlarını gösteren Aslı Selçuk’a çok teşekkür ederim. 230 kişilik konferans salonumuzun bitmesi ile de yine tüm kurumların faydalanacağı içerisinde çeşitli aktivitelerin, etkinliklerin yapılacağı bir mekan daha kazanmış olacak” dedi.

Kaynak: WOLA