1327 yılla yargılanan Bilgisayar korsanı Türk hacker Veysel Demir "Wind"in gerçek hikayesinden ilham alan filmin senaryosunu Çetin Büyükakın kaleme alırken yönetmen koltuğunda ise Aykut Taşkın oturuyor.

Filmin kadrosunda Yosi Mizrahi, Hakan Bilgin, Özgür Balakar, Ahmet Muhammet Emrak ve Metin Pıhlıs gibi isimler yer alıyor.

Geri Sayım” filmi 30 Haziran’da sinemalarda…

Filmde sevgilisi Tiktok fenomeni Uzun Makarna lakaplı Özgür Balakar’la birlikte oynayan Veysel Demir “öncelikle hacker demeyelim bilgisayar korsanı diyelim. Bilgisayar korsanlığı bir kandırma sanatıdır. Bu filmde nasıl kanmamanız gerektiğini anlatıyoruz. Ben Instagram'da bulduğum açıklar yüzünden ceza aldım. Sosyal mecralarda neler yapmamanız gerektiğini tabiri caiz ise nasıl oltaya gelmeyeceğinizi izleyeceksiniz”. dedi.

 “Geri Sayım” filminin konusu ne?

"Wind", henüz kendisi çocukken babasının ölümüne sebep olan iş insanı Ethem Bey'den intikam almak için yıllar boyunca hazırlanmıştır. "Wind" takma adıyla internette pek çok kişinin korkulu rüyası hâline gelen bir hacker olmayı başarmıştır. “Wind” Türkiye'de en yüksek cezalardan birine çarpıtırılması ile de biliniyor.

Editör: Feridun Özbek