Merkez üssü Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesi olan ve 10 ili etkileyen 7,7 büyüklüğündeki deprem nedeniyle, Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı tüm GSM operatörleri ile mağduriyet yaşanmaması adına sürekli iletişim içerisinde olduğunu duyurdu.

Bakanlık depremin ilk anları itibariyle operatör yetkilileri ile düzenli olarak yaptığı toplantı sonrası borcundan dolayı kapalı olan tüm mobil, internet ve sabit hatlar da görüşmeye açıldığının duyururken iletişim altyapısının aksamaması adına bölgelere yüksek sayıda mobil baz istasyonu sevk edildiğini ve jeneratör sevkiyatı yapıldığını açıkladı.

Ulaştırma ve Haberleşme Bakanlığı, Deprem dolayısıyla mağduriyet yaşanmaması adına tüm GSM operatörleri kapasite arttırarak kapanan telefon hatlarını açacak ve internet hizmeti sağlayacaktır.  Haberleşmede yaşanan aksaklıkların giderilmesi için tüm ekiplerimiz sahadadır.  Vatandaşlarımıza geçmiş olsun.

YÜKSEK SAYIDA MOBİL BAZ İSTASYONU VE JENERATÖR SEVK EDİLDİ.

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada;

Mobil, sabit ya da internet erişimi... Depremin yaşandığı bölgelerde iletişim altyapısının kesintisiz olması çok önemli! Kriz merkezimizde operatör temsilcilerimiz ile düzenli olarak toplantılar yapıyor, meydana gelebilecek tüm aksaklıkları önlemeye çalışıyoruz.

Bu kapsamda bölgelere yüksek sayıda mobil baz istasyonu sevk edilmesi, elektrik kesintileri dolayısıyla aksaklık yaşanan baz istasyonları için jeneratör sevkiyatı ayrıca aksaklığa mahal bırakmayacak şekilde yüzlerce personelin görevlendirilerek sevk edilmesi kararını aldık.

BORCUNDAN DOLAYI KAPALI OLAN MOBİL, İNTERNET VE SABİT HATLAR GÖRÜŞMEYE AÇILDI.

Bölgede bulunan tüm vatandaşlarımıza ücretsiz konuşma ve internet yüklendi. Borcundan dolayı kapalı olan tüm mobil, internet ve sabit hatlar da görüşmeye açıldı.

Deprem bölgesinde bulunan vatandaşlarımızın kesintisiz iletişim sağlamaları için operatörlerimize talimat verildi. Bölgede bulunan tüm vatandaşlarımıza ücretsiz konuşma ve internet yüklendi. Borcundan dolayı kapalı olan tüm mobil, internet ve sabit hatlar da görüşmeye açıldı.

Aynı zamanda bölgedeki tüm ankesörlü telefonlar üzerinden de ücretsiz iletişim sağlayabilirsiniz. Arama kurtarma çalışmalarının iletişim kısmında bir kesinti olmaması için yardım edelim. Web tabanlı uygulamalar ile arama yapalım ve SMS kullanalım.

Siz bu konuyla alakalı ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Editör: Feridun Özbek