Milli ve yerli internet arama motoru olarak yola çıkan “Vuhuv” kullanımda.

Türkiye merkezli yeni nesil arama motoru olan Vuhuv kullanıcıların sadece ne arandığı ile ilgilenirken kimin aradığıyla ilgilenmiyor ve kullanıcıyı takip etmeyerek aramalarını da birbirleriyle ilişkilendirmiyor.

Her verinin faydalı bilgi olmadığının bilinciyle daha temiz bir internet için çalışırken kullanıcıların aradıklarını kayıt altına alıp reklamlar göstermiyor. Vuhuv, Kullanıcıların aradıkları terimler ile ilgili o an sadece reklam gösteriyor.

Ücretsiz olarak kullanılan arama motoru, Web araması, sözlük araması, e-posta hizmeti, canlı radyo ve tv keyfi gibi onlarca özelleştirilmiş komutları keşfedilmeyi bekliyor.

“Vuhuv” uygulaması cep telefonu ve tabletlere indirilerek kullanılabilir.

Neden “Vuhuv” ?

Vuhuv dünya genelinde dil ayrımı olmadan, yüksek seviyede coşku ve yüksek seviyede mutluluk anında söylenen kelimedir. Arama motoruna isim olarak Vuhuv'nun seçilmesinin nedeni insanların dil ayrımı olmaksızın bu ifadeyi kullanmasıdır. Dilden bağımsız aynı duyguların paylaşılması sırasında kullanılan bu kelime ile insanların ortak buluşma noktası ve iletişim portalı haline getirmek istenildiğinden bu projede Vuhuv ismi üzerine sistemini inşa etmek istediği için şirket bu ismi tercih etmiş.

Siz bu konuyla alakalı ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Editör: Feridun Özbek