Uluslararası Afet Film Festivali kapsamında Anda Derneği ile düzenlenen interaktif sergi, katılımcıları tarih boyunca Anadolu topraklarında yaşanmış afetlere yolculuğa çıkartıyor.

Cer Modern, FLOW Digital Theatre’da gerçekleşecek olan “AfetAI: Anadolu Afetler Tarihi ve 6 Şubat Depremleri” sergisi, yapay zeka destekli görselleştirmelerle Anadolu’nun afet tarihini izleyicilere sunuyor.

Eski çağlardan günümüze yaşanan depremler, seller, yangınlar, çekirge istilaları, salgınlar ve kıtlıklar bu serginin merkezinde yer alıyor.

Sergi, ziyaretçilere geçmişten günümüze afetlerin sosyal ve kültürel etkilerini, farklı bir perspektifle anlamalarını sağlayacak.

Anda Derneği bu sergi ile afet farkındalığını arttırmak ve afetlerle birlikte yaşamayı öğrenmeyi amaçlıyor.

Sergi ile ilgili Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Gökhan Yazgı, “ Unutmayalım ki unutturmayalım… Açılışını yapmış olduğumuz sergiyi son derece önemsiyorum. Afet bilinci ve eğitimi konularındaki çalışmaların bir yansıması olarak toplumumuzun afetlere karşı bilinçli bir yaklaşım geliştirmesine katkı sağlayacak önemli bir adım olarak görüyorum.” dedi.

“Cumhuriyetin 100 Yıllık Endüstriyel Mirası; Birlikte Yüzyıl” sergisi, Merinos Tekstil Müzesi’nde “Cumhuriyetin 100 Yıllık Endüstriyel Mirası; Birlikte Yüzyıl” sergisi, Merinos Tekstil Müzesi’nde

Sergi 3 ve 4 Şubat tarihlerinde ücretsiz ziyaret edilebilecek. SERGİ KATALOĞUNU TIKLA- İNCELE

Kaynak: WOLA