Nilüfer Belediyesi’nin yeni yıl öncesi İpek Evi’nde düzenlediği el nakışı ve keçeden yılbaşı süsü atölyelerine katılan kursiyerler, eğitmenler Gül Küfrevi ve Fatima Sultan Keskin ile birlikte yılbaşı heyecanını erken yaşadı.

İlk olarak yetişkinlerin katıldığı el nakışı atölyesinde, kursiyerler eğitmen Gül Küfrevi ile birlikte keyifli bir atölye gerçekleştirdi. Hem eğlenen hem de el becerilerini geliştiren katılımcılar, basit nakış teknikleri kullanarak yılbaşı süsü yaptılar.

Manda Festivali, müzisyenleri, çevrecileri, sanatçıları, biyologları bir araya getirdi. Manda Festivali, müzisyenleri, çevrecileri, sanatçıları, biyologları bir araya getirdi.

Eğitmen Gül Küfrevi, gösterilen ilginin memnuniyet verici olduğunu ifade ederek, yapılan süslerin çanta, çerçeve ve duvar üzerinde kullanabileceklerini belirtti.

İpek Evi’nde çocuklar için organize edilen bir diğer atölyede ise, keçeden yılbaşı süsü atölyesi oldu. Atölyeye katılan 20’yi aşkın çocuk, keçeden yılbaşı süsü yaparak oldukça keyifli bir gün geçirdi.

Eğitmen Fatima Sultan Keskin ile birlikte çalışan çocuklar hem el becerilerini geliştirdi hem de yılbaşı heyecanını erken yaşadı.

Kaynak: WOLA