Kanal blabla’da konuşan Yılmaz Özdil, “Özgür Özel, Kılıçdaroğlu’nu eleştirenlerin üstünü kazıyın ya AKP’li ya trol çıkar demiyor muydu? Kazıdık. Özgür Özel çıktı.” dedi.

“Seçim gecesinden itibaren CHP televizyonlarını seyredin kardeşim düne kadar yere göğe sığdıramadıkları Kılıçdaroğlu’nu itin malum yerine sokuyorlar. Özgür Özel’i göklere çıkartıyorlar. Anında sattılar dersin bir kere.

Yani bakın yarın çıkıp bunlar aslında guguk kuşuydu derlerse şaşırmayın. Öylesine döndüler.

Bunlara parayı kim veriyor CHP genel merkezi, şimdi CHP genel merkezi kimin Özgür Özel’in anında direksiyonu Özgür Özel’e kırdılar. Değişim kazandı filan diye anlatıyorlar. Peki gerçekten değişim mi kazandı?

Bu Özgür Özel guguk kuşu yumurtalarından biri değil miydi?” diyerek Yılmaz Özdil geçmişte Özgür Özel’in yaptıklarına atıfta bulundu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, fetih anlaşılmadan, Yahya Kemal'in İstanbul'u niye 'Türk İstanbul' diye tarif ettiği anlaşılmaz. Cumhurbaşkanı Erdoğan, fetih anlaşılmadan, Yahya Kemal'in İstanbul'u niye 'Türk İstanbul' diye tarif ettiği anlaşılmaz.

ÖZGÜR ÖZEL, KILIÇDAROĞLU’NU ELEŞTİRENLERİN ÜSTÜNÜ KAZIYIN YA AKP’Lİ YA TROL ÇIKAR DEMİYOR MUYDU? KAZIDIK. ÖZGÜR ÖZEL ÇIKTI.

Özdil yayının devamında, “Bakın CHP yönetimi medyayı parayla kiraladı. Artık bunu herkes biliyor. Kendileri açıkladılar. Sözleşmeyle para verip borazanlık yaptırıyorlar. Namuslu gazetecilere küfür ettiriyorlar. Toplumu manipüle ediyorlar. Bu iğrençlikler yapılırken Özgür Özel bu iğrençlikleri yapan CHP’nin polit bürosunda değil miydi? Özgür Özel parayla kiralanan medyanın halkın gözünün içine baka baka yalan söylediğini bilmiyor muydu? Sesini çıkardı mı hiç?

Manisa Belediye Başkanı adayı oldu kazanamadı. Manisa Belediye Başkanı adaylığına bir kez daha aday oldu. Yine kazanamadı. Ya Manisa’da bile karşılığı olmayan biri şimdi komple Türkiye’yi mi kazanacak. Değişim bu mudur?

Mesela ben kariyerimi ortaya koyarak, imha edilmeyi göze alarak halkı uyarmak için guguk kuşu operasyonunu haykırdım. Ben bunu haykırırken Özgür Özel benim gibi düşünenleri linç ettirmedi mi? Kılıçdaroğlu’nu eleştirenlerin üstünü kazıyın ya AKP’li ya trol çıkar demiyor muydu? Yani benim gibi Kılıçdaroğlu gitsin diyenlere AKP’li damgası yapıştırmıyor muydu? İşte kazıdık. Kılıçdaroğlu gitsin diye üstünü kazıdık. Özgür Özel çıktı. Ya bu iki yüzlü tavır mı değişim yapacak CHP’de?

KİRALIK, SATILIK MEDYA’DA KILIÇDAROĞLU’NU YERE GÖĞE SIĞDIRAMAYANLAR ŞİMDİ ÖZGÜR ÖZEL’İ OMUZLARA ALACAK.

Bakın seçimden önce ben ne olacağını anlatmıştım. Kılıçdaroğlu’nun kazanmak için değil kazanmamak için aday olduğunu anlatmıştım. Bana kızmıştınız linç etmiştiniz. Sizi öyle yönlendirmişlerdi. CHP’den milletvekilli olan bazı tipler bana namert demişti. Bu Özgür Özel’de öyle. AKP’li olduğumu ima etmişti. Linçlere, küfürlere rağmen ben anlatmaya devam etmiştim. Anlatamadıklarımı da hayat bir gün mutlaka anlatır diye istifa edip medyadan çekilmiştim. Netice’de ne olduğunu hep beraber gördük. Hayat anlattı.

Şimdi bundan sonra ne olacağını anlatayım ben size. Bu kiralık, satılık medya’da kral öldü yaşasın kral olacak. Kılıçdaroğlu’nu yere göğe sığdıramayanlar Özgür Özel’i omuzlara alacak. Ekrem İmamoğlu’nu vs yalamaya başlayacaklar. Kendilerinin Ekrem İmamoğlu’na yakın olduğunu filan göstermeye çalışacaklar. Tiksinti duyacaksınız. O kadar dönecekler. Kılıçdaroğlu’nu o kadar gömecekler. Büyük değişim oldu diyecekler. Değişim kazandı diyecekler.

SEÇİME KADAR UMUTLANACAKSINIZ. SİZ UMUTLANDIKÇA BUNLAR PARA ALACAKLAR.

Önümüzdeki yerel seçime kadar bize tıpkı önceki seçimde olduğu gibi yalan söylemeye devam edecekler. Kesin kazanacağız. Yüzde 60’la kazanacağız. Tıpkı Kılıçdaroğlu’ndan aldıkları gibi Özgür Özel yönetiminden de para alacaklar. Onu alkışlatacaklar. Onu parlatacaklar. Seçime kadar umutlanacaksınız. Siz umutlandıkça bunlar para alacaklar. Netice ne olacak. Üzgünüm ama netice kaçınılmaz olacak. Çünkü bu değişim denilen ekip değişim denilen Özgür Özel 13 yıldır CHP’de facia yaratan ekip kardeşim. Aralarında sadece Kılıçdaroğlu yok ekip aynı ekip.

CHP’NİN KALİTE ÇITASI BU MUDUR?

Üstelik Atatürk’ün, İnönü’nün, Ecevit’in entelektüel derinliği, tarih şuuru, vizyonu, devrimci ruhu guguk kuşu operasyonuyla işte CHP’de bu seviyeye indi. Kimse darılmasın derinlik 10 cm. suya girsen dize gelmez o kadar sığlaştı.

İsmet İnönü liyakatinde birimidir Özgür Özel? Kılıçdaroğlu döneminde sormadınız bari şimdi sorun. Bülent Ecevit birikiminde biri midir? Türkiye Cumhuriyeti devletini kuran, TBMM’yi kuran, çok partili demokrasiyi ülkeye getiren partinin kalite çıtası bu mudur?

Geçen seçimdeki medya algı manipülasyonu ile çok büyük bir tarihi fırsat kaçırılmıştır. Bu kurultayda da gerçekten liyakatli, birikimli, donanımlı insanların aday olmasının önü kesilerek çok büyük bir fırsat kaçırılmadı mı?” dedi.

Editör: Feridun Özbek