TRT 2, Temmuz ayında da ödüllü ve prestijli 31 filmi ekranlara getirecek. TRT 2, Temmuz ayında da ödüllü ve prestijli 31 filmi ekranlara getirecek.

Kanal blabla’da konuşan Yılmaz Özdil, Gazze’de gerçekleşen hastane saldırısı sonrası TRT’nin 100’üncü yıl etkinliklerini ertelemesine isyan etti.

Bizim TRT, Gazze’deki savaş nedeniyle Cumhuriyetin 100’üncü yıl etkinliklerini erteledi. Yüz yıldır bu günü bekliyoruz. Yüz yılda bir oluyor. Erteledik diyorlar. Filistin bile 3 gün yas ilan etti. 29 Ekim’e daha 10 gün var bunlar şimdiden 10 günlük yas ilan etti. Gazze’ye mi yas tutuyorlar. Yoksa Cumhuriyetin kurulmuş olmasına mı yas tutuyorlar. Asıl matemleri niye? Gazze için mi? Yoksa laik, demokratik, hukuk Türk cumhuriyeti kurmuş olduğumuz için mi?

BİZİ KENDİ TARİHİMİZE YABANCI, ARAP TARİHİNE DOST YAPMAYA ÇALIŞIYOR.

Dünya tarihine geçmiş zaferlerimizden ve kahramanlarımızdan kesitleri bir bir anlatan Yılmaz Özdil, biz bu vatanı işte böyle kazandık. Biz bu Cumhuriyeti işte böyle kurduk. Bunu hergün hissetmemiz, bu şuuru her gün yaşamamız, duygulanmamız, hatırlamamız gerekir. Ama 100’üncü yıl özellikle ve özellikle yüzüncü yıl yüzüncü yılın her günü kutlamamız gereken bir yıl. Bizi kendi tarihimize yabancı, Arap tarihine dost yapmaya çalışıyor.

Neymiş Gazze matemi var. TRT kutlamayı bu yüzden iptal etmiş. Hiç kutlamayın kardeşim. Zaferi kazananlar kutlar. Sizin kutlamanızı zaten beklemiyoruz.

Sizi bilmem ama benim için zor bir yayın oldu. Boğazım düğümlendiyse, kelimeleri yuttuysam, teklediysem kusuruma bakmayın. Özellikle bu hafta 29 Ekim’e kadar buna benzer hatırlatmaları yapmaya devam edeceğiz. Bu milletin ferdi olduğum için, Mustafa Kemal’in askeri olduğum için onur duyuyorum. Söylemeyenlere, dili varmayanlara inat haykırıyoruz. İlelebet haykıracağız. NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE

Kaynak: WOLA