Grabuna 3 Mayıs’ta sinemalarda Grabuna 3 Mayıs’ta sinemalarda

Ankara Kent Konseyi, yönetmenliğini Nazım Doğan ve Sinan Çevik'in yaptığı ve Kurtuluş Savaşı yıllarını anlatan “Zaferin Yolu-Ruhundaki Ateş” belgesel filminin ön gösterimine ev sahipliği yaptı.

“KAHRAMAN TÜRK ORDUSU’NA İTHAF EDİLEN BU BELGESELİN SADECE GEÇMİŞİN DEĞİL, AYNI ZAMANDA BİR MİLLETİN ÖZGÜRLÜK ATEŞİNİ VE BAĞIMSIZLIK İNANCINI YANSITIYOR”

Kurtuluş Savaşı yıllarını anlatan “Zaferin Yolu-Ruhundaki Ateş” belgesel filminin ön gösterimi öncesinde yönetmenler Nazım Doğan, Sinan Çevik ve belgeselin yapımcısı Alp Armutlu söyleşi gerçekleştirdi.

Ankara Kent Konseyi Başkanı (AKK) ve Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Yılmaz, Cumhuriyetin 100’üncü yılına ve Kahraman Türk Ordusu’na ithaf edilen bu belgeselin sadece geçmişin değil, aynı zamanda bir milletin özgürlük ateşini ve bağımsızlık inancını da yansıttığını söyledi.

Yılmaz, “Bizlere, geçmişte edindiğimiz tecrübelerle geleceğe büyük bir ilhamla bakmamız gerektiğini bir kez daha hatırlatıyor. Cumhuriyetimizin ışığını göreceğiz. Geleceğimize ve 2. Yüzyılımıza, ortak geçmişlerimizle, ortak aklımızla vatan diye diye pırpır atan bu yüreklerimizle daha da umutla bakacağız. Bu kıymetli belgeseli bizlerle buluşturduğunuz ve Cumhuriyetimize katma değer yarattığınız için sizlere şükranlarımızı sunuyor, burada bizimle birlikte olan başta Ankara Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mansur Yavaş olmak üzere, tüm kıymetli misafirlerimize saygılarımı sunuyorum” diye konuştu.

Kaynak: WOLA