Diyarbakırlılarla bir araya gelen Bahadır Yenişehirlioğlu, gerçek medeniyetin Anadolu’dan dünyaya yayıldığını ve ümmet bilinci ile hareket edilmesi halinde yine en medeni, en güçlü toplumun bu topraklarda yaşadığını söyledi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Sezai Karakoç Kültür ve Kongre Merkezi'nde Ali Emiri Kültür Sanat Sezonu kapsamında oyuncu-yazar Bahadır Yenişehirlioğlu’nu Diyarbakırlılarla buluşturdu.

Büyükşehir Belediyesi, şubat ayı kültür sanat takvimi kapsamında düzenlediği etkinliklerle vatandaşların beğenisini kazanmış şahsiyetleri Diyarbakırlılarla bir araya getirmeye devam ediyor.

Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığının düzenlediği programda oyuncu-yazar Bahadır Yenişehirlioğlu “İnsan ve Yine İnsan” adlı söyleşisi ile sahne aldı.

Yenişehirlioğlu “Tarih, tarihten ders çıkarmayanlar için tekerrür eder. Zamanında Filistin’de farklı bir devletin kurulmasının önündeki engel Abdulhamid Han’dı. O yüzden başı alındı. Bugünde Türkiye’nin başını almamız lazım diye düşünüyorlar. O da cumhurbaşkanı. Bu yüzden o kadar nefret ediyorlar. Böylece istedikleri gibi burada at koşturabileceklerini düşünüyorlar.” dedi.

Kaynak: WOLA