Yirmidört TV’de “Esra Elönü ile Arafta Sorular”ın konuğu olan oyuncu Cem Uçan “Ünlülük ve Sanatçılık kavunla karpuz gibi lezzetleri birbirinden çok başka. Ne iş yaptığını bilmediğim dünya kadar ünlü var bu ülkede.”

Bakıyorum mesela 4 Milyon takipçisi var. Kim diyorum bilmiyorum bence kendisi de bilmiyor. Ünlülük bir meslek değildir. Genç kardeşlerime bunu anlatmaya çalışıyorum.

Her işin bir ünlüsü var. Ama bir işin ünlüsü var. Ünlü kebapçı adam çok güzel kebap yapıyor. Güzel yaptığından ünlü olmuş. Yada ünlü ressam, çok iyi resim yapıyor. Çok iyi sanatçı ondan dolayı ünlü olmuş.

Benim ünlü, popüler olmamın tek sebebi televizyonda ve görselde bir iş yapmam. İnsanların evine tık tık yapıp giriyor olmam. Yani ünlülük bir meslek değil yaptığınız işin bir getirisi. Ama bakıyorsun ki sanatla alakalı yada ünlü olmasını gerektirecek hiçbir alanda faaliyeti yokken şaşırıyorum açıkçası. Bir de çok yetenekli olduklarını düşünüyorum. Keşke yeteneklerini başka şeylere harcasalar mesela ben bir aktör olmasaydım asla onlar gibi olamazdım beceremezdim.

Popüler olmamın tek sebebi aktör olmam. Elimden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyorum. İnsanların ruhlarına bir nebze dokunabiliyorsam dokunmaya çalışıyorum.

Editör: Feridun Özbek