Televizyona renk geldi! mottosuyla 10 Haziran’da yayına yeniden başlayacak olan CNBC-e sosyal medya hesaplarından kanala dair ilk paylaşımını yaptı.

2015'te Türkiye'de yayın hayatına son veren CNBC-e İlbak Holding’in girişimiyle, iş ve ekonomi dünyasından kapsamlı haber içerikleri ile tekrar yayın hayatına başlıyor.

Geçtiğimiz günlerde geri dönüşünü açık hava reklamları ile “Merhaba” diyerek duyuran CNBC Türkiye, objektif ve doğru haber içeriğiyle, iş dünyasında küresel ölçekte yaşanan gelişmeleri Türkiye perspektifinden değerlendirecek. Küresel finans piyasalarında yaşanan gelişmeleri kapsamlı rapor ve özel röportajlarla iletecek olan kanal, yerel bakış açısını küresele taşıdığı gibi küresel olayların yerel piyasaları nasıl etkilediğini de aktaracak.

İlbak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat İlbak düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi: "CNBC'yi Türkiye'ye, Türkçe içeriğiyle geri getirmekten mutluluk duyuyoruz. CNBC Türkiye, taahhüt ettiğimiz eksiksiz, tarafsız, doğru bilgi ve haber içeriğiyle hiç şüphesiz ülkemizdeki iş piyasalarında çığır açacaktır. Türkiye, 85 milyonluk nüfusu ve büyüyen yatırımcı tabanıyla hareketli ve çok yönlü bir ekonomiye sahiptir. Amacımız, karar alma süreçlerini kolaylaştıracak gelişmiş bir bilgi akışı sağlamak ve Türkiye'deki iş dünyasının ve piyasaların tüm potansiyelini ortaya çıkarmaktır. CNBC Türkiye, izleyicilerinin sürekli değişen küresel iş ortamında bilinçli kararlar almalarına ve fırsatları yakalamalarına yardımcı olacaktır. Dünyanın ilk 20 ekonomisi arasında yer alan Türkiye'nin kalkınmasında da önemli bir rol oynayacağına yürekten inanıyorum. CNBC International ile yaptığımız bu güçlü ortaklık, Türk ekonomisinin gücünü ve dinamizmini de gösterecektir.”

Yılmaz Özdil, Tuba Emlek, Korcan Karar 10 Ekim’de kanal blabla’da yayına başlıyor. Yılmaz Özdil, Tuba Emlek, Korcan Karar 10 Ekim’de kanal blabla’da yayına başlıyor.

2023’un Mayıs ayında CNBC International ile görüşmeleri sonuçlandıran İlbay Holding 2023’ün sonunda yayına başlamayı planlamıştı. 10 Haziran 2024’de yayına yeniden başlayacak olan CNBC-e uydu, kablo, karasal yayın ağları, internet yayın platformları ve geniş bant hizmeti sunan platformlardan yayın yapacak.

Kaynak: WOLA