23. Uluslararası Antalya Piyano Festivali kapsamında Guinness Rekorlar Kitabı’na ‘en hızlı piyanist’ olarak adını yazdıran Macar piyanist ve besteci Havasi, Cam Piramit’te muhteşem bir konser verdi.

Denizli Filarmoni Orkestrası performansıyla büyüledi. Denizli Filarmoni Orkestrası performansıyla büyüledi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 23’üncüsü düzenlenen Uluslararası Antalya Piyano Festivali, tüm hızıyla devam ediyor.

Festival kapsamında Antalya’ya gelen dünyaca ünlü Macar piyanist ve besteci Havasi, Cam Piramit’te Antalya’daki sanatseverlerle buluştu.

Biletlerin satışa çıktığı ilk günlerden tükendiği festival kapsamında sahne alan Havasi konserine binlerce Antalyalı katıldı.

KENDİ BESTELERİNİ SESLENDİRDİ

Coşkulu alkışlar eşliğinde sahneye çıkarak bestelediği eserleriyle kendi orijinal müziğini muhteşem bir performansla izleyicilere aktaran ünlü piyanist, sempatik tavırları ile de hayranlarının gönlünde taht kurdu. Her parçasının arasında kısa konuşmalar yapan Havasi, daha önce tatil için geldiği Antalya’da bu kez konser vermekten dolayı mutluluk duyduğunu ifade etti.

EN HIZLI PİYANİST

Piyanoya 4 yaşında başlayan, yeteneklerini yeni nesillere aktarmak için Budapeşte Konservatuvarı’nda uzun süre öğretmenlik yapan ve Guinness Rekorlar Kitabı’na da ‘en hızlı piyanist’ olarak adını yazdıran Macar sanatçı, sahnede Türkiye ve Antalya’da bulunmaktan ve kalabalık bir izleyici kitlesi ile buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Orijinal bestelerini dünyanın en önemli salonlarında icra eden sanatçı, konser sonunda uzun süre ayakta alkışlandı.

PİYANO FESTİVALİ DEVAM EDİYOR

Can Saraç 20 Aralık’ta, Igudesman&Joo 21 Aralık’ta AKM’de sahne alacak. 21 Aralık’ta Aksu Fen Lisesi’nde resital ve söyleşi gerçekleştirecek olan Gülsin Onay 22 Aralık’ta AKM’de kapanış konserinde seyirciyle buluşacak.

Kaynak: WOLA