Fatih Portakal, Memleket Partisi Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'nin kendisi ile ilgili sözlerine “külliyen yalan” dedi.

Muharrem İnce, Fatih Altaylı’ya yaptığı açıklamada, "Fatih Portakal ile aslında bir sorun yaşamadık. Bir konu ile ilgili aradı konuştuk. Sonra programına davet etti. Sosyal medyada yayın yaptığı bir program. Katılmayacağımı söyledim. Kızdı. ‘Her çağrıldığım programa konuk olmak zorunda mıyız’ dedim. Bir daha da konuşmadık" demişti.

Fatih Portakal, YouTube kanalında yaptığı programda İnce'nin açıklamalarına külliyen yalan dedi.

Muharrem İnce ile ilgili üzüldüm. Birkaç gündür haberler var ya Nevşin, İsmail, Ben… Fatih Altaylı, Muharrem beyle konuşmuş işte benim Fatih’le sorunum yok. Dediklerini not aldım. “Beni aradı. Programa davet etti. Katılmayacağım dedim. Kızdı.” Külliyen yalan. Yalan söylüyorsunuz Muharrem bey. Ben buna cevap vermeyecektim ama itham edildiğim için cevap veriyorum.

BEN SİZE KATILMAYACAĞIM DEDİNİZ

WhatsApp yazışmalarınız elimde ben bunları göstermeyeceğim. Ama bu WhatsApp yazışmalarını dün hem bir arkadaşıma okuttum. Hemde bir kez daha okudum. Bir kere ben sizi aramadım. Siz bana yazdınız. O ankete benim ismimi neden koymadınız diye. Devamı geliyor. Bende sizi programa davet ettim. Siz de dediniz ki katılamam. O zaman Perşembe günü katılın dedim. Ben size katılmayacağım dediniz. Bende neden diye sordum. Ondan sonrasını zaten yazmıyorum. Nazik bir dil. Ben çünkü öyle bir insanım. Ben kibar bir insanım. Evet bazı yanlarım vardır. Ama ben kaba bir insan değilimdir. İnsanlarla nasıl konuşacağımı bilirim. Muharrem beyle benim aramda iki yaş fark var. O yüzden yaşım yaşına uygun, terbiyem terbiyesine uygun. Öyle ben kızmışım, katılmayacağım demiş külliyen yalan, külliyen…

ÜSTÜME GELMEYİN. O WHATSAPP YAZIŞMALARINI GÖSTERİVERİRİM

Bak bazen böyle üstüme gelmeyin. O WhatsApp yazışmalarını gösteriveririm. Bunu da söyleyeyim. Yeter. Çünkü ben ne kızarım. Kızmak gibi bir zorum yok ki. İster katılır ister katılmaz banane çokta umurumda değil zaten. Yok Muharrem İnce katılmış, yok Erdoğan katılmış, Yok Kılıçdaroğlu katılmış katılmamış hiç umurumda bile olmaz. İstediğiniz yere çıkabilirsiniz. Ama yalan konuşmayın. Burada yalan konuşuyorsunuz. Ben sizi aramadım. Siz beni aradınız. Ben sizi programa davet ettim. Katılmayacağım dediniz. Tamam dedim. Başkada bir şey demedim.

MUHARREM İNCE ADAY OLSUN DİYE İMZAMI DA ATACAĞIM

Başarılar dilerim. Ben sizede söyleyeyim. Bundan aylar önce aday olmak istiyorsanız. Söz vermiştim size bundan aylar öncesinde gideceğim. İmzamı da atacağım. Muharrem İnce aday olsun diye. Sinan Oğan için de aynısını yapacağım.

MUHARREM İNCE’YE GÜVENMİYORUM

Çok çelişkili, çok tuhaf açıklamaları olan enteresan bir lider olarak güvenmiyorum. Bir kez daha söyleyeyim. Bir gün karşıma çıkarsa açık açık suratına da söylerim. Güvenmiyorum size derim. Yalan konuşulduğu zaman üzülüyorum. Çünkü yalan değil aha burada ( telefonunu gösteriyor. ) Niye sileyim ki bunu ben silmiyorum. Günün birinde belki biraz daha üstelerse o zaman gerekli cevabı bak arkadaş yazışmalar buydu. Neymiş millet öğrensin diye.

Kapatın artık bu konuyu siz siyasetle uğraşın ülkenin sorunları ile benden çok daha önemli. Veya Nevşin’den, İsmail’den çok daha önemli.  

Editör: Feridun Özbek