Fatma Kadir “Water Bird Watching” ve İlhan Sayın “Flowers of Hope” isimli kişisel sergileri eş zamanlı olarak 1 Ekim 2023 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nde The Havre de Grace Maritime Museum and Environmental Center’da açıldı.

Fatma Kadir “Water Bird Watching” koleksiyonunda, göçmen kuşlar ile doğanın birliğini tasvir etmeyi ve doğa bilincine estetik bir duygu yaratmayı amaçlamaktadır. Göç eden kuşlar ile küresel ısınma arasındaki ilişkiyi deşifre ederek, kuşların yaşadığımız dünyadaki önemine dikkat çekiyor.

12 Mart sergisi Ankara Resim ve Heykel Müzesinde 12 Mart sergisi Ankara Resim ve Heykel Müzesinde

İlhan Sayın “Flowers of Hope” koleksiyonunda, biyolojik çeşitliliğin gelecek nesiller için muazzam değere sahip küresel bir varlık olduğunun giderek daha fazla kabul edildiğine ve iklim değişikliği nedeniyle önemli ölçüde azalan türlerin sayısını korumamız gerektiğine dikkat çekiyor.

Sanatçıların çalışmaları sanatçı Mehmet Kuran, Günsu Saraçoğlu ve Selva Özelli ile birlikte; Londra İklim Eylem Haftası, New York İklim Haftası, Florida İklim Haftası, Birleşmiş Milletler MENA Çevre Haftası, Uluslararası İklim Değişikliği Haftası gibi önemli çevre etkinliklerinde de yer aldı.

Aynı zamanda Kasım ayında Birleşmiş Milletler İklim Değişikliği Konferansında (COP28) dijital olarak da sergilenecek.

Sergi 31 Aralık 2023 tarihine kadar ziyaretçilere açık olacak.

Sergide yer alan eserlerden hazırlanan sanal sergiyi ilgili linklerden ziyaret edebilirsiniz.

Fatma Kadir “Water Bird Watching” TIKLA - İZLE

İlhan Sayın “Flowers of Hope” TIKLA - İZLE

MENACW TIKLA - İZLE

Kaynak: WOLA