Değerlerle Ramazan Bilgi ve Kültür Yarışması'nın kazananları belli oldu Değerlerle Ramazan Bilgi ve Kültür Yarışması'nın kazananları belli oldu

İSKİ eski genel müdürlük binasının bulunduğu 6 bin 650 metrekarelik Aksaray’daki sergi salonu ve zemin altı otoparkın yapılacağı meydan projesinin 2025 yılı haziran ayında bitmesi hedefleniyor.  

2025 YILI HAZİRAN AYINDA BİTECEK

İBB Genel Sekreter Yardımcısı Arif Gürkan Alpay temeli atılacak tesisle ilgili şu bilgileri paylaştı: “Projemizi 6 bin 650 metrekarelik alanda gerçekleştireceğiz. Bu alanın 3 bin 800 metrekaresi bolca bitki ile desteklediğimiz peyzaj alanı olacak. Toplam inşaat alanımız ise, 7 bin 434 metrekare. Binamız iki bodrum kat, zemin ve geniş bir saçaktan oluşuyor. 450 metrekarelik geçici bir sergi alanımız mevcut. Sabit sergi salonumuz için ise, 300 metrekare ayırdık. Zemin altı otoparkımız, 108 araç kapasiteli. Bu kapasitenin de 6’sı engelli, 12’si elektrikli araçlara ayrıldı. Projemizi 2025 yılı Haziran ayına kalmadan bitirmeyi ve İstanbullulara kazandırmayı planlıyoruz.”

Temel attıkları noktada eskiden İSKİ Genel Müdürlük binası olduğunu hatırlatan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Aksaray Meydanı'yla ilgili ve buranın özellikle Vatan Caddesi'yle, Millet Caddesi'yle ve Ordu Caddesi'yle bağlantılarını birbirine sağlayan muazzam bir sahayı ve burada çevresindeki tarihi eserleri, özellikle camiyi de böyle bütün haşmetiyle ortaya çıkartacak bir usulüyle İstanbul'un göbeğinde, Aksaray'da İstanbullularla buluşturacağız.” dedi.

Kaynak: WOLA