Filistinli sanatçılar Alaa Allagta, Osama Hajjaj, Amjad Rasmi, Mohammad Sabaaneh ve Naser Jafari ile Türk sanatçı Hüseyin Ünlü’nün eserlerinden oluşan sergi, İstiklal Sanat Galerisi’nde sanatseverlerle buluştu.

Süleyman Saim Tekcan’ın ‘Doludizgin’ sergisi Tam Finans Sanat’ta! Süleyman Saim Tekcan’ın ‘Doludizgin’ sergisi Tam Finans Sanat’ta!

Karikatür, illüstrasyon ve yağlı boya tablolarının yer aldığı 70 eserinden oluşan sergi, İsrail’in Filistin’de gerçekleştirdiği zulme karşı başta Filistinliler olmak üzere bütün dünya halklarının gösterdiği haklı tepkiyi bir kez daha ortaya koydu.

Beyoğlu Belediye Başkanı Ali Haydar Yıldız, “Herkesi buraya Filistin’e ve Gazze’ye destek olmaya, oradaki çocukların sesi olmak adına bekliyoruz” dedi.

Geçmişten günümüze birliğin, beraberliğin, kardeşliğin ve birlikte yaşamanın sembolü olan Beyoğlu, bu kez İsrail’in zulmüne uğrayan Filistinlilerin sesi oldu.

Sergi 15 Ocak 2024’e kadar ziyarete açık olacak.

YILDIZ: İSTİKLAL CADDESİ’NDE SANATÇILARIMIZIN SERGİSİYLE BÜTÜN DÜNYAYA SESLENİYORUZ

Beyoğlu Belediye Başkanı Ali Haydar Yıldız, “Gazze ve Filistin, insanlığın onurudur. İnsanlığın onuru, haysiyeti ve şerefi, zalim İsrail devleti tarafından saldırıya uğramış vaziyettedir. İsrail tarafından Filistin ve Gazze de bir soykırım uygulanıyor. Bizler Beyoğlu Belediyesi ve Türkiye olarak Filistin’in sesini tüm dünyaya duyurabilmek, oradaki soykırıma dikkat çekmek ve o sesi yükseltmek üzere Beyoğlu’nun simgesi olan İstiklal Caddesi’nde sanatçılarımızın sergisiyle bütün dünyaya sesleniyoruz. Bu bakımdan tüm İstanbulluları bu sergiye davet ediyorum. Açılışımızı gerçekleştirdik. Herkesi buraya Filistin’e ve Gazze’ye destek olmaya, oradaki çocukların sesi olmak adına bekliyoruz” dedi.

Kaynak: WOLA