Türkiye ve Dünya’da tanınan ancak Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinde Hatay'da 17 akrabasını yitirmesi sonrası yaptıklarıyla gönülleri kazanan Karsu, Posta Gazetesi’nden Alev Gürsoy Cimin ile buluştu. Karsu, “Bazı kişiler ‘elçi gibisiniz’ diyor. Kendimi öyle görmüyorum, sadece ülkesini seven bir bireyim.” dedi.

Karsu Dönmez, Alev Gürsoy Cimin’in “Türkiye’ye olan hislerinizi nasıl anlatırsınız?” sorusunu cevapladı. Karsu, “Türkiye benim kanım, kalbim, yüreğim. Dilini konuşuyorum, müziğini yapıyorum. Yemeklerini başkalarına anlatıyorum. Müziğini dünya çapında duyuruyoruz. Bazı kişiler ‘elçi gibisiniz’ diyor. Kendimi öyle görmüyorum, sadece ülkesini seven bir bireyim.” dedi.

TÜRKİYE’YE TEMELLİ DÖNMEYİ HİÇ DÜŞÜNMEDİM

Nişanlım Türkiye’de yaşamak istiyor ama ben çok sıcak bakmıyorum. Amsterdam’a çok bağlıyım. Orası benim her şeyim. Doğduğum şehir. Bisikletime atlıyorum, şehri turluyorum, çiçeklerimi alıyorum pazardan.

İDOL OLARAK BİR TEK ANNEMİ GÖRÜYORUM

“Sanatçı olarak hiç öyle bir idolüm yok. Elbette beğendiğim isimler var ama benim için bir rol model değiller. Ben Karsu’yum. Kendi isimim, tarzım var. İdol olarak bir tek annemi görüyorum. İnanılmaz çalışkan, güçlü, özgür bir kadın.”

Aile kavramı size ne ifade ediyor? sorusunu cevaplayan Karsu, “Hayatın merkezi. Onlarla çok mutluyum. Annem, babam sayesinde her şeyi yapabiliyorum. Onlar önümü açtığı için yürüyebiliyorum, koşabiliyorum, dans edebiliyorum, şarkı söyleyebiliyorum. Keşke herkesin benim gibi böyle güzel bir ailesi olsa. Benim ailem başka anne, babalara örnek olsun. Çocuklarınızı çok severek, onların önlerini açarak, onlara hayatın tüm zenginliklerini sunabilirsiniz.” İfadelerini kullandı.

Editör: Feridun Özbek