BeStyle Magazine dergisinden Tuğçe Orçunus’a konuşan Merve Dizdar, Ben dijital çağlık bir insan değilim bence ama alışmak zorundayım. Eskiden değişime baya kapalı bir insandım, şimdi çok daha iyiyim.” dedi.

Dizdar, Benim asla bir günümü sosyal medyadan göremezsiniz. Çok uzun yıllardır sosyal medyam var ama aktif değilim. Dikkat edilirse genelde işlerimi koyarım. Telefonumda güzel resimler yakalamayı seviyorum, manzaralar. Onları hikayeme atarım. İzlediğim filmleri, okuduğum kitapları paylaşırım. Yani iş ve sevdiğim alanlarla ilgili bir şeyler koyuyorum o da çok değil.

Facebook, Twitter var ama hiç kullanmıyorum. Öylece duruyor. Instagramda da dediğim gibi her an aktif değilim.

Sosyal medyayla aram pek iyi değil zaten. İyi gelmiyor bana o alanda vakit geçirmek. İnsanların ne yaptığına bakmak. Merak etmiyorum aslında. Yani sadece kendi bir günümü değil, kimsenin bir gününü görmek istemiyorum orada. Kendimi sürekli her anını paylaşan biri gibi bile hayal edemiyorum. Benlik değil kısacası. O yüzden çok az giriyorum, paylaşıyorum hikaye ya da gönderi, sonra da çıkıyorum.

BEN DİJİTAL ÇAĞLIK BİR İNSAN DEĞİLİM

Bence ama alışmak zorundayım. Eskiden değişime baya kapalı bir insandım, şimdi çok daha iyiyim. Ama ben haber bile gazeteden okurum hala. Ya da haber kanallarından. Telefondan dur haber bakayım, kitap dinleyeyim gibi şeyleri hala yapamıyorum. Zorlandığımda bir şeyle başa çıkmaya çalışmıyorum. Genel olarak zorlandığımda başa çıkma yollarım; erken yatmak, daha hafif film ya da diziler izlemek. Anında kafamı boşaltmaya çalışıyorum. Dijital çağ, eski çağ fark etmiyor artık sanırım. Değişime direnmemek lazım ama ben değişimin ta kendisi de olamam.

Fotoğraf: Elif Demiralp

Siz bu konuyla alakalı ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Editör: Feridun Özbek