Somali Cumhurbaşkanının oğlu Hassan Sheikh Mohamud’un motokurye Yunus Emre Göçer'e arkadan çarparak ölümüne neden olduğu trafik kazası sonrası ailenin Müge Anlı’ya çıkmak istediği ve kabul edilmediği iddia edilmişti. Müge Anlı “Önce insan olun. Vicdanlı olun ve sonra haber yapın.” dedi.

Müge Anlı, “E5’te Bir trafik kazası oldu. Bende haberlerde izledim. MotoKurye’ye bir araç çarpıyor. Sonra o çarpan aracın Somali Cumhurbaşkanının oğlu olduğu ortaya çıkıyor. Şimdi haberler yapmışlar. O aile bana gelmek istemişte ben onları reddetmişimde odur budur.

GÜNDEME GELMENİN EN KOLAY YOLU DA BEN OLDUM

"Geleceğe Miras Bergama" projesi tanıtıldı. "Geleceğe Miras Bergama" projesi tanıtıldı.

Arkadaşlar ne olursunuz haber yaparken özellikle mesela ben basın yayın tarihinde bize okutulan bir gazetenin eğer haberiyse bu çok üzülüyorum o gazete için. Lütfen biraz önce insan olun. Vicdanlı olun ve ondan sonra haber yapın.

Faili belli, vuranı belli, adı belli, sanı belli ben burada neyi araştıracağım. Bu programın bir kere anlamı ne? Bu konularda herkes gündeme gelmeye çalışıyor. Gündeme gelmenin en kolay yolu da ben oldum. Şimdi ben bunlara aslında cevap vermiyorum ama arkadaşlar birazda vicdanlı olun ya. Biraz yani.

ŞİMDİ HERKES GAZETECİ

Gazetecilik önce vicdan işidir. Haber çok kıymetlidir. Hepimiz koşarız. Ama okulda bize ilk öğretilen şey önce insan sonra gazeteci olduğumuzdur. Ama gazeteci olmak içinde nasıl doktor olmak için tıp fakültesine gidiliyor. Nasıl avukat olmak için hukuk fakültesine gidiliyor. Şimdi herkes gazeteci. Problemde bundan çıkıyor.

Eğer buna inananlar ve paylaşanlar varsa da ya aklınız yok ya vicdanınız yok. Benim yaptığım işi ne? Ben hayatta neden geri durmuşum ya. Siz eğer sanıyor musunuz ki ben bir şey yapmak isteyeceğim. Bana da birisi arayacak gelecek diyecek ki yapma. Yapma he ben. Ben 30 senedir çalışıyorum.

MÜGE ANLI KADAR BAŞINIZA TAŞ DÜŞSÜN.

Kuryelere karşı beni hedef mi göstermeye çalışıyorsunuz? Bu nasıl bir geri zekâlılık. Ya zekânız geri. Ya vicdan yoksunusunuz? İkisi de çok tehlikeli. Ve bu toplumda bu ikisinin yoksunluğu bizi bu hale getiriyor. Anlaşamıyor insanlar. Lütfen beni de her şeyde ortaya atmayın. Benimde her şeye verecek cevabım var ama muhatap almıyorum. Müge Anlı kadar başınıza taş düşsün.” dedi.

Kaynak: WOLA