Posta Gazetesi’nden Alev Gürsoy Cimin’e konuşan Mustafa Sandal, “Gençlerin fikirlerine ve duygularına çok önem veriyor, onları iyi anlamaya çalışıyorum.” dedi.

Alev Gürsoy Cimin’in “Zamana nasıl meydan okuyorsunuz? Nesillerin nabzını tutmak kolay iş değildir?” sorusunu cevaplayan Mustafa Sandal, “Her şeyden önce iyi bir gözlemci olduğuma inanıyorum. Gençlerin fikirlerine ve duygularına çok önem veriyor, onları iyi anlamaya çalışıyorum. “Ben zamanında güzel işler yaptım hadi daha iyisini siz yapın da görelim” gibi saçma bir egoya sahip değilim. Yeni nesli anlamak, teknolojiyi ve insanların yeni yaşam şekillerini analiz etmek önemli. Ama her şeyden önemlisi de hep kendim oluyorum. Evde neysem sokakta da oyum. Samimiyet bu işin altın anahtarı.” ifadelerini kullandı.

SANATTA KANDIRMA OLMAZ TIKLANMA BİR KANDIRMACA

90’lardan bugüne neleri kaybettik? sorusuna ise Sandal şu şekilde cevap verdi

“Samimiyet ön plandaydı. Tıklama satın almak diye bir kandırmaca yoktu... Halk direkt kararını veriyordu. Şöyle bir sokaklara çıksan hangi şarkılar kulağına geliyorsa onların tuttuğunu anlayabiliyordun. İşin içine teknoloji girince birbirini kandırmalar girdi devreye. Sanatta kandırma olmaz, gerçeklik esastır. O yüzden 90’lar hep kıymetli olarak kalacak.”

Editör: Feridun Özbek