Düzce Belediyesi Şehir Tiyatroları, ‘Karmakarışık’ oyunu ile yeniden perdelerini açtı. Düzce Belediyesi Şehir Tiyatroları, ‘Karmakarışık’ oyunu ile yeniden perdelerini açtı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ve Düzce Belediyesi arasında Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi’nin sahne ve bina kullanımı protokolü imzalandı.

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün ‘Sanat Şehri Düzce’ mottosu çerçevesinde Düzce’ye Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü kurulması ve sanatsal hareketliliğin arttırılması için yürüttüğü çalışmalar Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğü ile yapılan protokolün imzalanması ile mutlu sona ulaştı.

Başkan Özlü, İbrahim Aktürk Devlet Tiyatroları Genel Müdür Yardımcısı ile ilk olarak kültürel ve sanatsal çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Aktürk, Düzce nezdinde kurulacak olan Düzce Devlet Tiyatrosu Müdürlüğü çatısı altında sanatçı ve teknik personel alımına yönelik yaptıkları çalışmalardan bahsetti.

Taraflar, daha sonra Türkiye’de kültürel ve sanatsal hareketliliği artırmak ve üretilen sanatsal eserlerin daha çok izleyiciye ulaşmasını sağlamak amacıyla Devlet Tiyatroları Genel Müdürlüğünün oyunlarının Prof. Dr. Erol Güngör Kültür Merkezi ev sahipliğinde sahnelenmesi aynı zamanda söz konusu binada Düzce Devlet Tiyatrosu Müdürlüğüne ait idari büro, depo ve tiyatro sahnesinin tahsis ve kullanımına sunulmasına yönelik protokole imza attı.

Kaynak: WOLA