Ersin Çelik’in Yenişafak’ta yazdığı Tasarruf Günleri başlıklı yazıya Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği Genel Başkanı Ramazan Bingöl atıfta bulunarak israfın ülke ekonomisine etkilerine değindi.

TASARRUFTA KAMU DA ÖZEL SEKTÖR DE ÜZERİNE DÜŞENİ YAPMALI

Ersin Çelik Yenişafak’ta ki yazısında, “Tasarrufsa her alanda, her kalemde tasarruf yapılmalı. Vatandaş kemerini daha fazla sıkacaksa kamu da özel sektör de üzerine düşeni fazlasıyla yapmalı. Bu nedenle devlet sadece kamuda değil özel sektördeki israfın da önüne geçecek düzenlemeler yapmalı. Mesela şu açık büfe kahvaltı ve yemeklere çeki düzen verilmeli. Herkes biliyor ki o masalardaki yiyeceklerin büyük kısmı çöpe gidiyor. Ortaya da “israf ekonomisi” çıkıyor. Hazır devlet eliyle kemer sıkma ve tasarruf günlerini başlatmışken, israf ekonomisi de gündeme alınabilir.” dedi.

SERPME VE AÇIK BÜFE MASUM BAŞLADI FAKAT...

Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği ( TÜRES ) Genel Başkanı Ramazan Bingöl, sosyal medya üzerinden Ersin Çelik’in sözlerini destekledi.  Bingöl, “İşin mutfağından biri olarak söylüyorum; serpme ve açık büfe masum başladı fakat ülke ekonomisini etkileyen, bereketimizi kaçıran bir canavara dönüştü. Vehametin altını çizdiğin için eyvallah üstad. #israf” dedi.

Editör: Feridun Özbek