Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı halk kütüphanelerinde hizmete sunulan “RAUNT ve HIZLIGO uygulamaları üniversite adayları ve lise öğrencilerinin üniversite yolculuklarını kolaylaştıracak.

Kişiye özel üniversite hazırlık çözümü olan RAUNT akıllı çalışma sistemi ile okuma hızını en az iki kat artıran HIZLIGO uygulamasına halk kütüphanelerinde ücretsiz olarak erişilebilecek.

Öğrencilerin okuma hızlarını artırarak hayal ettikleri üniversiteye hazırlanmaları için konforlu bir çalışma ortamı sunan halk kütüphaneleri bu iki ücretsiz uygulama ile adayların üniversite yolculuklarını kolaylaştıracak.

HIZLIGO ise akademisyenlerden öğrencilere herkesin destekçisi olacak.

Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı halk kütüphanelerinde hizmete sunulan uygulamaları Bakan Ersoy’da sosyal medya hesaplarından duyurdu.

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, üniversite adaylarını, lise öğrencilerini ve okuma hızlarını geliştirmek isteyen herkesi kütüphanelere davet ettiği paylaşımında şunları kaydetti: 

“Sevgili gençler,

Size güzel bir haberim var...

Okul ve sınav başarınızı artıracak iki uygulamayı halk kütüphanelerimizde ücretsiz olarak sizinle buluşturuyoruz.

RAUNT, HIZLIGO

Kişiye özel üniversite hazırlık çözümü olan #RAUNT akıllı çalışma sistemi size yapay zekâ destekli kişiye özel çalışma programı sunacak.

HIZLIGO ile de okuma hızınızı iki kata kadar artırabileceksiniz.

Üniversite hayallerine ulaşmak isteyen YKS adayı gençlerimizi...

Okuma hızlarını artırarak zamandan tasarruf etmek isteyenleri...

Derslerinde başarılı olmak isteyen lise öğrencilerimizi...

Konforlu bir çalışma ortamı sunan kütüphanelerimize bekliyoruz.”

ÜNİVERSİTEYE YAPAY ZEKÂ DESTEĞİYLE HAZIRLANIN

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesindeki halk kütüphanelerinde ücretsiz olarak hizmete sunulacak olan RAUNT, öğrencilere yapay zekâ destekli kişiye özel akıllı çalışma programı sunacak.

Üniversite adaylarının istedikleri bölümlere ulaşmaları yolunda önemli bir çalışma platformu olan RAUNT’a üye olan lise öğrencileri de ders ve sınav başarılarını arttırmak için halk kütüphanelerinde bu uygulamaya ücretsiz olarak erişecek.

OKUMA HIZINIZ 2 KAT ARTSIN

Okuma hızını artıran, dikkat ve konsantrasyonu geliştiren HIZLIGO yine halk kütüphanelerinde herkese ücretsiz hizmet verecek. 

Günde 15-20 dakikalık düzenli çalışmayla haftalar içerisinde okuma hızını iki kata kadar artırarak zamandan tasarruf ettiren HIZLIGO'dan tüm öğretim seviyelerindeki öğrencilerin yanı sıra akademisyenler, profesyoneller ve genel okuyucular da yararlanacak.

Halk kütüphanelerinde erişime açılacak olan

RAUNT’a kullanıcılar www.raunt.com/halk-kutuphanesi

HIZLIGO’ya da www.vitaminegitim.com/ortaokul/halk-kutuphanesi.jsp

adresi üzerinden öncelikle kayıt yaptıracak.

Kayıt sonrasında da Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı halk kütüphanelerinin internet ağlarına bağlanılarak sadece kütüphane içerisinde bu iki üründen ücretsiz olarak yararlanılabilecek.

RAUNT'TA NELER VAR?

9 ve 10. sınıfta okul derslerine ve yazılılara destek oluyor, 11 ve 12. sınıfta üniversiteye hazırlık yolculuğunu kolaylaştırıyoruz!

Yapay Zekâ Destekli, Sana ve Hedefine Özel Çalışma Programı

İstanbullu gençlerden yöneticilerine mentorluk İstanbullu gençlerden yöneticilerine mentorluk

350.000’den Fazla Soru ve Çözüm Videosu

1000 Saatten Fazla Ders Anlatım Videosu

15 TYT ve 15 AYT Olmak Üzere 30 Deneme Sınavı

50’den Fazla Soru Bankası ve Konu Anlatımlı Kitap

Üç Farklı Çalışma Stratejisi

Önceki Yıllarda Çıkmış ÖSYM Soruları

Akıllı Yönlendirmeler

Eksik Analizi ve Performans Raporları

HIZLIGO’NUN FAYDALARI

Hızlıgo; tüm öğrenim seviyesindeki öğrenciler, akademisyenler, profesyoneller ve genel okuyucular olmak üzere anlayarak okuma hızını artırmak, göz sağlığını korumak, dikkat ve konsantrasyonunu geliştirmek isteyen herkes için hazırlanmış bir programdır.

Hızlıgo’daki egzersiz yapısı, hızlı okuma uzmanına ihtiyaç duymadan günde 20 dakikalık düzenli çalışmayla okuma ve anlama hızını haftalar içerisinde ortalama iki kat artırır.

Öğrenciler, akademisyenler, profesyoneller ve genel okuyucuların okumaya ayırdıkları süreyi kısaltır; iş yüklerini hafifletir ve onlara zaman kazandırır.

Dikkat, konsantrasyon ve odaklanma becerilerini geliştirir.

Göze nasıl bakması, satır üzerinde nasıl kayması ve nasıl okuması gerektiğini öğretir; okumaya ritim kazandırır.

Hem okul hem de LGS, AYT, TYT gibi merkezî sınavlarda öğrencinin zamanı doğru kullanma becerisini geliştirir.

MEB öğretim programına ve her sınıf seviyesine uygun metinlerle yapılan okuma egzersizleri sayesinde öğrencinin hızlıca ders tekrarı yapmasına olanak sağlar.

Kullanıcılar, 36 adımdan oluşan eğitim programını tamamladıklarında online “Hızlı Okuma Temel Eğitim Sertifikası” almaya hak kazanırlar.

Kaynak: WOLA