Fatih Altaylı FluTV YouTube kanalında katıldığı yayında TEKETEK Bilim’in YouTube’deki ilk konuğunun Prof. Dr. Celal Şengör olduğunu ve Kasım ayında çıkartacakları aplikasyonla beraberde izleyenlerin yayına yorumlarıyla katılabileceğini açıkladı.

İlker Canikligil'in sorularını cevaplayan Fatih Altaylı, “TEKETEK Bilim’i ayrı bir kanal olarak yapacağız. Şu anda bizi izleyenlerin abone olması için ikna etmeye çalışıyoruz. Kanalda şu anda eski Habertürk’teki bilim programları var. Habertürk’ten haklarını istedim. Onlar paylaşalım dediler.

İsmail Kılıçarslan, Batı’da dergicilik yok. Çünkü özgür bir medya yok İsmail Kılıçarslan, Batı’da dergicilik yok. Çünkü özgür bir medya yok

Orada da garip bir durum var. Habertürk’te şu programları doğru düzgün koyalım derken bunu asla yapmıyorlardı. Ben ayrıldıktan sonra şimdi eski programları paketleyip tekrar sunuyorlar. Birazda garibime gidiyor. Bunca yıl yapmadınız şimdi niye yapıyorsunuz. Daha doğrusu koca Habertürk bana mı rakip olmak istiyorsunuz diyorum. Belki de öyle olmak istiyorlar onu da bilmiyorum.

Bende kalanların bazılarının sesi bozuk çünkü kötü yüklemişler onları biraz editleyerek koyuyoruz. Çokta iyi izleniyor. 150 ya da 200 video olacak. Toplamı 1000’e yakın onları koyuyoruz. Onlar tekrar tekrar izleniyorlar. Ondan da hoşnut oluyorum. Çünkü kalıcı oldukları için 10 sene önce 7 yaşında olup seyretmeyen birisi bugün 17 yaşında olup seyrediyor. Veya yeni bu işlere merak salmış birisi seyredebiliyor.

TEKETEK MEDYA’NIN BİR APLİKASYONU OLACAK.

Celal Şengör’le ilk röportajla başlıyoruz. Sonrasında başka bilim insanlarıyla da olacak. Zannediyorum ki Kasım ayından itibaren de TEKETEK Bilim’i canlı olarak yapacağız. Canlı derken seyircili şu anda o konuda bazı aşamaları geçtik. Belli bir noktaya geldik. 500 ya da 600 kişilik bir salonda seyirci kitlesiyle beraber yapacağız.

Pek yakında aplikasyonumuz devreye giriyor. TEKETEK Medya’nın bir aplikasyonu olacak. Onu yükleyenler hem tüm kanallarımızı izleyebilecekler hem de canlı programlara katılma hakkı elde edecekler. Katılmanın yanısıra bir yandan da programlarda konuklara soru sorma imkanına sahip olacaklar.” dedi.

Kaynak: WOLA