Selçuk Bayraktar, dünyanın en büyük havacılık, teknoloji ve uzay teknolojisi festivallerinden olan TEKNOFEST’in 2024 yılında Adana’da düzenleneceğini açıkladı.

Türkiye’de milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan birçok kuruluşun paydaşlığıyla düzenlenen Türkiye'nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST ilk kez 2018 yılında gerçekleştirildi. TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali; teknoloji yarışmaları, hava gösterileri, konserler, çeşitli konularda gerçekleştirilen söyleşi ve etkinlikler gibi birçok faaliyete ev sahipliği yapıyor.

2023’te İstanbul, Ankara ve İzmir’de düzenlenen TEKNOFEST’in 2024 yılında Adana’da düzenleneceğini Selçuk Bayraktar sosyal medya üzerinden müjdeledi.

Cumhuriyetin 100’üncü yılında İstanbul Atatürk Havalimanında düzenlenen etkinliğe 2 milyon 547 bin kişi katılmıştı. 41 farklı kategoride gerçekleşen festivale 81 il ve 100 ülkeden 337.744 takım ve 1 milyonun üzerinde yarışmacı projelerini göndermişti.

IP TV ve kaçak yayın kullananlara 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası IP TV ve kaçak yayın kullananlara 6 aydan 2 yıla kadar hapis cezası

Ankara Etimesgut Havalimanındaki etkinliğe 943 bin kişi, İzmir Çiğli Havalimanındaki etkinliğe de 1 milyon 100 bin kişi katılmıştı.

Cumhuriyetin 100’üncü yılında 3 şehirde düzenlenen festivallere 4.5 milyon ziyaretçi katılmış oldu.

Kaynak: WOLA