İstanbul'da düzenlenen Büyük Filistin Mitingi'nde sahneye çıkan Yusuf İslam, “Elhamdülillah 100 yılın ardından Türkiye artık her zamankinden daha güçlü.” dedi.

Cat Stevens ismiyle dünyada tanınan Yusuf İslam konuşmasına şu şekilde devam etti.

İslam, “Elhamdülillah 100 yılın ardından Türkiye artık her zamankinden daha güçlü. Bundan önce 600 sene süren bir Osmanlı İmparatorluğunuz vardı. Kudüs sizin kanatlarınız altındayken 400 yıldan fazla süreyle barış ve huzur içinde var oldu. Birçok ülke özellikle de uluslararası toplum adaletten şaşarken ve hatta bir soykırım suçuna yardım ederken bu muazzam önemdeki olaya ilişkin doğru bir tavır alan Türk halkına ve devletine teşekkürlerimi sunuyorum. Dünyanın büyük bir kısmının sizin izinizden gitmesine ihtiyacımız var.

Bir zamanlar “Barış Treni” diye bir şarkı yazmıştım. Ve hala o yazdıklarıma inanıyorum. Buraya sizinle birlikte olmaya ve barış insaniyet ve özgür Filistin ülküsüne katılmaya geldim.

Bugün sizinle birlikte vermek istediğim mesaj masum insanların ve yuvalarının öldürülenlerin yarısını oluşturan çocukların bombalanmasına son verilmesi yönündeki çağrımdır.

GAZZE’DE YAŞANMAKTA OLAN BİR SOYKIRIMDIR.

Bu eşitler arasında bir savaş değil şayet 7 Ekim saldırısını sonrasında verilen devasa askeri karşılıkla mukayese edersek arada karşılaştırılamayacak bir farkın olduğunu görüyoruz. İslamiyet’te kadınları çocukları ve savaşmayanları korumak temel mesuliyettir.

Kur’an-ı Kerim’de Rabbimiz buyuruyor. “Kim masum bir kimseyi öldürürse bütün insanları öldürmüş gibi olur.” Şu an Gazze’de yaşanmakta olan bir soykırımdır.

Kur’an-ı Kerim’i okumadan önce bende İsrail topraklarına ağaçların dikilmesini destekliyordum. Batı’da yetişip hikâyenin yalnızca bir tarafını gören kişiden biriydim. İslam’ı kucakladığımda işte o zaman ilk defa karanlık perdenin ötesini görebildim. Kur’an-ı Kerim’de Rabbim bütün resmi gözlerimizin önüne sunuyor. Rabbimiz buyuruyor. İbrahim ne Yahudi ne Hıristiyan idi bilakis o tek Allah’a inanıp boyun eğmiş birisiydi.

SIRADAKİ MESAJIM İSRAİL HALKINA YÖNELİK BİR MESAJ OLACAK.

Netenyahu sizin peygamberiniz değil. İsrail halkına sesleniyorum. Ölüm ve yıkım yolunu terk ederek insanlığın vicdanına dönmeye çağırıyorum. Allah’u Teala’nın size gönderdiği özgün mesajı hatırlatıyorum. Rabbim söylüyor. “Öldürmeyeceksin, çalmayacaksın, komşunun malına göz koymayacaksın” Bunlar Hz. Musa Aleyhisselam'ın dünyaya öğrettiği kurallardır. Neden bunları uygulamıyorsunuz.

SİYONİZM AVRUPA’DAKİ VAHŞİ VE YIKICI SAVAŞIN ORTAYA ÇIKARTTIĞI TRAJEDİ SONUCUNDA GÜÇLENMİŞ BİR İDEOLOJİDİR.

“Gece Müzeciliği” Ürdün ve İtalya'ya örnek oldu. “Gece Müzeciliği” Ürdün ve İtalya'ya örnek oldu.

Allaha Kenan topraklarında Hz. İbrahim’e vadetmişti. Ve ilk oğlu İsmail’de babasıyla beraber bu lütfa mazhar olmuştu. Hz. İbrahim Aleyhisselam’ın bütün çocukları bu ahite dahil edilmişti. Fakat çoğu Yahudi öğretisi sadece ikinci oğlu Hz. İshak’ı öne çıkarmayı tercih eder. Sorunun büyük kaynağı da budur. İbrahim Aleyhisselam iki oğlunu da seviyordu. Fakat iki kardeşin arasındaki ailevi bağlar hep güçlü olmuş çocukları birbirleri ile evlenmişti. Hatta İncil’den öğrendiğimiz kadarıyla Hz. İsmail ve Hz. İshak Aleyhisselam sevgili babaları Hz. İbrahim’i beraberce defnetmişlerdi. Bu gerçekleri tekrarlıyorum. Zira inanıyorum ki arzı mukaddes Yahudi ya da Hristiyan olmayan Hz. İbrahim Aleyhisselam’ın tüm ailesine tek Allah’a ibadet etmeleri için bahşedilmiştir. Neyse ki günümüzde sesini yükselten ve barışçıl bir yaşam özlemi duyan birçok Yahudi de var. Filistin halkı Hz. İbrahim’in dininin takipçisidir. İbrahim Aleyhisselam bir Siyonist değildi. Siyonizm Avrupa’daki vahşi ve yıkıcı savaşın ortaya çıkarttığı trajedi sonucunda güçlenmiş bir ideolojidir. Filistinlilerin bununla hiçbir alakası yoktur.

Mesajımı tekrarlıyorum. Bombalamayı durdurun. Ateşkes ilan edin. Bunu masum aileler, yuvalar ve kalplerinde daha nazik bir dünya umudu ve önlerinde bir yarın daha yaşama şansıyla bir toplama kampında hala nefes almakta olan çocuklar için yapın"

Editör: Feridun Özbek