Türkiye'de yayın hayatına 2015 yılında son veren CNBC-E, yeniden Türkiye’ye dönüyor ama aynı formatta değil ekonomi ve iş odaklı haber kanalı olarak Ekim ayında yayına başlayacak.

İlbak Holding tarafından CNBC Türkiye adıyla yayına başlayacak kanalda CNBC'nin uluslararası haber programlarına da yer verilecek. Kanalda finans, ekonomi ve iş dünyası haberlerine en az 10 saat canlı yayın içeriğiyle yer verilecek.

Çizgi filmden yabancı dizilere kadar çok sayıda yapımı bir araya getiren kanal artık haber içeriğiyle, iş dünyasında küresel ölçekte yaşanan gelişmeleri Türkiye perspektifinden değerlendirecek. Küresel finans piyasalarında yaşanan gelişmeleri kapsamlı rapor ve özel röportajlarla iletecek olan kanal, yerel bakış açısını küresele taşıdığı gibi küresel olayların yerel piyasaları nasıl etkilediğini de aktaracak.

NBC International'ın Başkanı ve Genel Müdürü John Casey, "Küresel bir marka olarak, yerel düzeyde iş haberleri, içgörüler ve analizler sunmanın öneminin farkındayız. İlbak Holding ile birlikte CNBC Türkiye'yi müjdelemekten ve CNBC'nin eşsiz ve dinamik içeriğini Türkiye'de yeniden izleyici kitleleriyle buluşturmaktan ötürü çok heyecanlıyız." dedi.

İlbak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Murat İlbak, "CNBC Türkiye, taahhüt ettiğimiz eksiksiz, tarafsız, doğru bilgi ve haber içeriğiyle ülkemizdeki iş piyasalarında çığır açacaktır. Karar alma süreçlerini kolaylaştıracak gelişmiş bir bilgi akışı sağlamak ve Türkiye'deki iş dünyasının ve piyasaların tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için çalışacağız." diye konuştu.

Editör: Feridun Özbek