Sözcü Ana Haber’de Yunanistan seçimleri ile ilgili giren haberin seslendirmesini beğenmeyen Fatih Portakal "Nasıl, dış sesi beğendiniz mi? Ben beğenmedim." sözlerine medya dünyasından tepkiler gecikmedi.

Birçok gazeteci Fatih Portakal’a kibir abidesi derken Fulya Öztürk, “Ekran önü hava cıvaaaa. Haberi okuyan kızcağızz da ağlıyordur şimdi günah ya.” diyerek tepkisini gösterdi.

BEN BU HABER BÜLTENİNE ADIMI VERİYORUM

Canlı yayında sunduğu haberin ardından haberi hazırlayanlara, seslendirene tepkisini gösteren Fatih Portakal şunları söyledi. “Haberin her şeyinden sorumluyum çünkü ben bu haber bültenine adımı veriyorum. Adımı verdim bu haber bültenine. O yüzden de aynı uygulamayı veya şefkati veya aynı özveriyi de haberin içeriğinde de seslendirilmesinde de görmek isterim. Çünkü ben sizin karşınızdayım. Çünkü ben bu habere adımı veriyorum. Montajından seslendirmesine kadar her şey benim sorumluluğumda. Bu da benim sorumluluğum. Bu sorumluluğu da üstüme alıyorum. Malesef alıyorum. Bu dış ses içinde sizden özür diliyorum."

EKRAN ÖNÜ HAVA CIVAAAA

CNN TÜRK Haber Merkezi Özel Haberler Şefi Fulya Öztürk ise sosyal medya hesabından Fatih Portakal’a “Zahmet etseydiniz de bültene çıkmadan önce haberi izleseydiniz. “Adımı veriyorum bu bültene” diyorsunuz daha yayınlanan haberden haberiniz yok. Demek ki yeteri kadar özverili çalışmıyormuşsunuz siz de. Ekran önü hava cıvaaaa. Haberi okuyan kızcağızz da ağlıyordur şimdi günah ya.”

Editör: Feridun Özbek