Oğuzhan Uğur’un seçim gecesi özel bir yayın yapacağını açıklamasının ardından Gazeteci Cüneyt Özdemir’le atıştıkları tweetleşmelerine Hayko Cepkin’de dahil oldu. Özdemir’in “sizin gibi insanlar” sözlerine kızan Hayko Cepkin Cüneyt Özdemir’e tepki gösterdi. Özdemir, YouTube canlı yayınında Hayko Cepkin’in tepkisine şaşırdığını açıkladı.

Gazeteci Cüneyt Özdemir Twitter hesabından “Tutun Oğuzhan Uğur’u kardeşim:)) Seçim gecesi yayınını seyircili yapıyoruz…” paylaşımının ardından Hayko Cepkin, “Mesele kalabalık olmak değil ki en güvenilir olanın seyredilmesi. Herkesin ortak bir derdi var o da gerçek ve güvenilir olan kim ise onu seyredip güvendiği bir yerden bilgiye ulaşmak. Oğuzhan Uğur studioda kimse olmadan da geceyi net yürütür. Konuk işi benim geyiğimdi zaten” diye yazdı ve sonrası yazılanları takipçiler beklemiyordu.

Hayko Cepkin’e cevap veren Özdemir, “Hayko bey bizim yayına da bekleriz… Sizin gibi insanlar bizim zenginliğimizdir. Ne kadar çok farklı kanal olursa o kadar iyi ayrıca...” yazdıktan sonra Hayko’dan beklemediği tepki aldı.

Hayko Cepkin Cüneyt Özdemir’in “sizin gibi insanlar” cümlesine kızdı ve “Yaaaaa hadi be ordan sen de hahahahahah 'sizin gibi insanlar' a karşı 'bizim gibi insanların' falan cümleye bak 🤣 ben buna çakma nezaketli maval okuma derim. Ömrüm bu cümlelerle uğraşmakla geçti. Bende işlemez” diye yazdı.

Cüneyt Özdemir “Sizin gibi insanlar’dan kastım etnik kimliğiniz değil rengarenk sanatınız ve bağımsız kişiliğinizdi. Ancak bunu buraya çektiğiniz için size de kızmaya hakkım yok. Sizde ne işler ne işlemez inanın benim için çok önemi de yok. Maval okuma kısmına hiç girmeyeyim. Başarılar dilerim.” diye yazdı.

Daha sonra bugün yaptığı YouTube yayınında konuya değinen Cüneyt Özdemir, “Hayko bey, hiç ummadığım cevap yazdı. Allah Allah dedim kendi yazdığımı bir daha okudum. Ben ne yazdım acaba bir şey mi dedim. Hayko Cepkin ermeni anladığım, bildiğim kadarıyla. Burada ermeni kimliğine hiçbir atıfta bulunmadım. Aklımın ucundan da geçmemişti. Sonra da dedim ki belki de Hayko beye kızmaya hakkımız yok. Çünkü Türkiye’de ki azınlıkların durumları ortada yani insanlar böyle bir şeye alınabilirler. Benim aklımın ucundan böyle bir şey geçmezken üzerine alınması tabi bu üslup pek kabul edilebilir bir şey değil ama tanımıyoruz belki de böyle bir üslupta yaşayan bir insan. Çok ilginç bir ülkedeyiz düşünsenize Hayko Cepkin’le böyle bir polemikte buluyoruz kendimizi aklımın ucundan dahi geçmeyen bir şey üslubunu bir kenara koyuyorum ama böyle bir şeye alınmış olmasına da üzüldüm. Ama dediğim gibi kızmadım. Çünkü Türkiye böyle bir ülke. İnsanlar empati yaptığı zaman alınabilirler. Demek ki daha dikkatli olmak lazım. Ama gerçekten kendisini renkli ve eğlenceli biri olarak görüyordum ama ayrı dünyaların insanlarıymışız. Bunu gördüm.”

Hayko Cepkin konuyu daha fazla uzatmadan cevap vermeyerek kapattı gözükse de ilerde ne olur bilinmiyor.

Siz bu konuyla alakalı ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Editör: Feridun Özbek