Gazeteci yazar Yılmaz Özdil, Korcan Karar ve Tuba Emlek ile yayın hayatına başlayan Kanal blabla’daki ilk yayınında YouTube’nin ardından haber ajansı gibi tüm mecralarda aktif olacaklarını ve yılbaşında da Türkiye’nin en güçlü haber sitesini oluşturacaklarını müjdeledi.

Özdil şunları ifade etti. “Bundan böyle her gün sabah 8’de burada sizinle beraber olacağım. Bir anlamda günlük köşe yazılarımı buradan aktaracağım. Değerli arkadaşlarım Korcan Karar ve Tuba Emlek’le birlikte böyle bir kanala neden ihtiyaç duyduk, niye böyle bir kanal açtık. Anlatmaya gayret edeceğim.

Yılmaz Özdil’in YouTube kanalı olarak açabilirdim. yilmazozdil.com gibi böyle yayın yapan çok başarılı kanallar var. Ama bu sadece benim sesimi duyurmamı sağlardı. Bu yüzden biz çoğulcu bir tercihte bulunduk. Biz kanalblabla’yı özgür bir medya platformu olarak tasarladık. Sadece bizden ibaret olmayacak. Yakında göreceksiniz peşpeşe çok sayıda namuslu gazeteci bu platformda yer alacak. Kılıçdaroğlu’na biat etmediği için muhalif geçinen medyada çalışmasına izin verilmeyen arkadaşlar burada program yapacak.

Sadece YouTube kanalı olarak kalmayacağız. Kanalblabla’nin x yani twitter hesabı ve diğer sosyal medya hesapları bir haber ajansı gibi size hizmet verecek. Güncel haberleri anında iletecek. Türkiye’nin gündemini takip etmeniz için sadece bu hesapları takip etmeniz yeterli olacak.

FOX TV isim değiştirdi. NOW TV oldu. FOX TV isim değiştirdi. NOW TV oldu.

Bununla da yetinmeyeceğiz. Yılbaşından sonra web sayfamız hayata geçecek. İddia ediyoruz Türkiye’nin en güçlü haber sitesini oluşturacağız. Evrensel hukuk kuralları çerçevesinde evrensel gazetecilik, habercilik yapacağız. Sonrasında ise çok daha büyük bir sürprizimiz olacak. Ama o vakti gelince.

41 yıldır bu ülkede gazetecilik yapıyorum. En güzeli işte böyle özgür bir platform kurmaktı. Öyle yaptım. Kanal blabla hepimize hayırlı olsun. Abone olmayı unutmayın. Ayağınız alışsın. Like’lıyın, beğenin.”

Kaynak: WOLA