Halk TV’den ayrılarak Sözcü TV’ye geçen gazeteci İsmail Saymaz, “Bağımsız, bağlantısız bir işverenin sahibi olduğu medyada çalışmanın önemini anladım” dedi.

Halk TV'nin sahibi Cafer Mahiroğlu Twitter'da yaptığı paylaşımda "Mücadele; süreklilik ister, omurga ister, ülkeye ve halkına bağlılık ister. Halk, baskıyı görünce alanı terk edenleri değil; ülkesi uğruna savaşanları bağrına basar" sözleriyle üstü kapalı İsmail Saymaz'ı eleştirdi.

Sözcü TV’de Fatih Portakal’ın sunduğu ana haber programına katılan İsmail Saymaz’da isim vermeden Halk TV’nin sahibi Cafer Mahiroğlu’na göndermede bulundu.

“Ben 20 ay önce buradan ayrılmıştım. O zaman belli tercihlerin sonucunda ayrılmıştım. 20 aylık süreçte burada olmanın daha da anlamlı ve değerli olduğunu fark ettim. Özellikle bağımsız, bağlantısız bir işverenin, gazetecilikte aileden yetişmiş bir işverenin sahibi olduğu medya grubunda herhangi bir çıkar odağının baskısı altında kalmadan ve ona göğsünü gererek yayıncılık yapabilme çabasının içerisinde olmayı çok istiyordum ve bu fırsat ikinci kez ayağıma geldi.”

Editör: Feridun Özbek